1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Sofinka Ščuková

Tel.: 0904 297 512, 0911 777 590

E-mail: dunkovadominika495@gmail.com

IBAN: SK73 0900 0000 0051 8343 2115

Náš príbeh sa začal v roku 2018. Predčasne sa narodili naše dievčatá - dvojičky. Sofinka sa spolu so svojou sestrou narodila v 30. týždni s váhou 1420 gramov a dĺžkou 38 centimetrov. Pôrod nebol jednoduchý. Hneď po ňom bola Sofia napojená na pľúcnu ventiláciu aj pre drobné krvácanie do mozgu a ťažkú asfyxiu (pridusenie pri pôrode).

Prvý rok nič nenasvedčovalo tomu, že by ťažký pôrod Sofiu nejakým spôsobom ovplyvnil. Lekári nám hovorili, že máme zdravé dieťa s mierne oneskoreným vývinom. Keď mala Sofia takmer dva roky a stále sa nedokázala sama pretočiť, išli sme za novou obvodnou lekárkou, ktorá potvrdila diagnózu - detská mozgová obrna. Vtedy začal náš nový život spojený s rehabilitáciami a veľkými výdavkami.

Sofinka je krehké, no múdre dievčatko. Miluje svojich dvoch súrodencov, s ktorými sa chce stále hrať. Keďže sú to ešte malé detičky, oni si ju veľmi nevšímajú, keďže je stále nechodiaca. Bolí nás srdce, keď vidíme jej smútok, že nedokáže stíhať svojich súrodencov. No napriek tomu sa pred deťmi veľa usmievame a vážime si, že tu môžeme byť spolu ako rodina.

Sofinka chodí rehabilitovať do košického centra Libeta. Naučila sa postupne pretáčať na obe strany, posadiť sa, plaziť sa, neskôr štvornožkovať a teraz i vďaka chodítku postaviť. Je však neuveriteľné, ako jej rehabilitácie (ale náš Pán Boh) pomáhajú neustále sa zlepsovať. Finančne je to však veľký problém - na rehabilitácie a lieky potrebujeme viac peňazí ako máme. Avšak cieľ máme jasný - aby Sofinka mohla jedného dňa stáť na vlastných nohách a žiť plnohodnotný život ako aj jej súrodenci a ďalší rovesníci.

TÚTO RODINU SME V RÁMCI O.Z. ÚSMEV PREVERILI. UVEDENÝ BANKOVÝ ÚČET JE ÚČET MATKY - LUCIE - AK MÁTE CHUŤ, MÔŽETE ICH PODPORIŤ JEDNORÁZOVÝM ALEBO PRAVIDELNÝM DAROM - PRÍPADNE INAK POMÔCŤ PRÍPADNÝM NAKONTAKTOVANÍM SA. O.Z. ÚSMEV PRE DRUHÝCH SI Z DAROV NESTRHÁVA ANI CENT :)

partneri

 • Genetické syndrómy
 • Trnavský samosprávny kraj
 • TrustPay
 • VGD-Slovakia
 • Sokratov inštitút
 • iFocus
 • Kam na menu
 • EU-fond-logo
 • OP LZ
 • SIID FUND
 • socialni inovatori