1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Andrejko Labanc

Tel.: 0918614969

E-mail: marialabancova52@gmail.com

IBAN: SK02 1100 0000 0026 1803 5415

Andrejko sa narodil ako druhé dieťa predčasne pred osemnástimi rokmi. Lekári nás už vtedy pripravovali na život s problémovym dieťatkom a časom Andrejovi diagnózy pribúdali - DMO, spastická kvadruparéza, epilepsia, luxácia bedroveho kĺbu, skolióza, atrofia očného nervu...

Od začiatku sa však Andrejko nevzdával a celý život s diagnózami bojuje. Cvičenie a rehabilitácie sa stali sučasťou celej rodiny. Prešli sme spoločne s Andrejom dlhú cestu ťažkých operácií, zotavovania sa a opätovných rehabilitacii, ktoré Andrej potrebuje po celý svoj život. A spolu s ním to ako rodina točíme neustále.

Posledné obdobie Andrejovi najviac pomáha cvičenie doma. Avšak chodí i na rehabilitačné pobyty. Terapia sú však drahé, napriek tomu sa snažíme našetriť aspoň na pár týždňov  neurorehabilitačného program v Adeli Medical Centre v Piešťanoch. Andrej si obľubil pristup miestnych terapeutov a samotné centrum dobre pozná.

Spolupraca s Andrejkom je ťažká a náročna, keďže nerozpráva a jeho mentalny stav je ťažký. Napriek tomu veľa veciam rozumie a snaži sa komunikovať bez slov. Sme vďační za každý jeden rehabilitačný pobyt, lebo pomáha Andrejkovi uvolniť spazmy, posilniť chrbát, ale aj lepšie vnimať a tešiť sa z každého úspechu.

Vážna komplikácia je u Andrejka vykĺbený bedrový kĺb, pre ktorý nebude nikdy chodiť. Má však veľkú snahu presúvať sa po kolenách po celom dome. Každou rehabilitáciou sa v tejto mobilite zlepšuje. Andrejko tiež miluje plavanie a cestovanie, je to pre neho vždy odmena a veľka radosť, ktorú tak prenáša na celú rodinu. Myslí pozitívne a teší sa z každeho dňa. My sa tešíme spolu s ním.

Zo srdca prosíme všetkých dobrých ľudi o pomoc a podporu Andrejkovej snahy nikdy sa nevzdávať. Je to veľký bojovnik, ktorý aj nám dáva silu. Ďakujeme za každy dar a porozumenie. 

TÚTO RODINU SME V RÁMCI O.Z. ÚSMEV PREVERILI. UVEDENÝ BANKOVÝ ÚČET JE ÚČET RODIČOV - AK MÁTE CHUŤ, MÔŽETE ICH PODPORIŤ JEDNORÁZOVÝM ALEBO PRAVIDELNÝM DAROM - PRÍPADNE INAK POMÔCŤ PRÍPADNÝM NAKONTAKTOVANÍM SA. O.Z. ÚSMEV PRE DRUHÝCH SI Z DAROV NESTRHÁVA ANI CENT :)

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ