1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Naše projekty

Portál Úsmev pre druhých

Portál prepája rodiny so zdravotným znevýhodnením. Ľudia tu môžu zdielať svoje príbehy či akcie, prostredníctvom Poradne dostanú odbornú pomoc na počkanie a bez dochádzania do ambulancií špecialistov. Portál tejto skupine ponúka možnosti zdieľania a predaja nepotrebných vecí a špeciálnych pomôcok v bazári. Prostredníctvom dražby si zase môžu zbierať financie pre svoje potreby. Komunita ľudí s ŤZP portál tvorí a posúva ďalej. Jedným z cieľov je pomoc k zlepšeniu stavu včasnej intervencie – aby rodičia detí, ktoré sa narodia so zdravotným znevýhodnením získali relevantné informácie, ktoré ich deti posunú vpred.

Projekt Inovatívna sociálna sieť pre ľudí so zdravotným znevýhodnením s kódom NFP312080BXS2 sa v mesiacoch od apríla 2022 do novembra 2023 uskutočňuje vďaka prostriedkom poskytnutým z ESF v OP Ľudské zdroje.

Portál genetickesyndromy.sk

Portál genetickesyndromy.sk slúži na prepojenie a sieťovanie rodín s raritnými genetickými syndrómami, ktoré si môžu medzi sebou vymieňať informácie. Zároveň popisuje niekoľko stoviek syndrómov, z ktorých odborne čerpajú nielen rodiny a ľudia, ktorých sa to dotýka, ale aj lekári, fyzioterapeuti a iní špecialisti, ktorí prišli s osobami s raritnými diagnózami do kontaktu. Súčasťou portálu je sekcia Zariadenia, ktorá obsahuje databázu niekoľko stoviek zariadení venujúcich sa ľuďom so zdravotným znevýhodnením. Ak niektoré z nich poznáte, napíšte referenciu.

Úsmev na hory, hrady, Slovensko

Úsmev na hory, Úsmev na hrady a Úsmev na Slovensko sú športovo-zábavné výzvy a súťaže, prostredníctvom ktorej sa finančne pomáha desiatim deťom s rôznymi formami zdravotného znevýhodnenia. Vďaka nej chceme nielen vzdelávať a šíriť povedomie o inklúzii, účastníci svojou registráciou finančne prispievajú vybraným rodinám. Súčasťou je spoznávanie Slovenska. Účastníkom je po registrácii zasielaná fotka dieťaťa, s ktorou sa musia odfotiť vo vybraných cieľoch a nahrať túto fotografiu do profilu. Každý účastník výzvy je  tiež zaradený do bohatej tomboly. Jednotlivé výzvy (hory, hrady, Slovensko) sa každoročne striedajú.

Značka usmejsa

Značkou usmejsa chceme šíriť dizajny od zdravotne znevýhodnených detí. Vznikajú počas tvorivých dielní v škôlkach a školách. My ich zároveň prekresľujeme do digitálu a potlačujeme oblečenie. To nám ušijú a potlačia ľudia so zdravotným znevýhodneným v Slovenskej chránenej dielni. Značka usmejsa šíri pozitívny odkaz o inklúzií. Vy sa okrem podpory tejto komunity môžete pochváliť unikátnymi dizajnami, ktoré nenájdete nikde inde na svete. Celý zisk putuje na pomoc rodiám so zdravotným znevýhodnením.

Edukačná zóna Ruka v ruke

Spoluorganizácia vzdelávacio-športovo-zábavného bezbariérového festivalu Paráda, ktoré sa každoročne od roku 2018 koná v Piešťanoch. Cieľom zóny Ruka v ruke je prepojenie svetov zdravých a zdravotne znevýhodnených – deti si môžu vyskúšať jazdu na vozíkom, orientáciu pomocou bielej paličky, naučiť sa posunkovú reč, vžiť sa do života ľudí s poruchou autistického spektra pomocou 3D simulátora alebo si vyskúšať mnoho ďalších aktivít. Súčasťou sú fyzioterapeuti pre bábätká i deti a nechýbajú športové či zábavné atrakcie, diskusie či mnoho iného. 

Benefičný športový ples

Organizácia športového plesu v Piešťanoch patrí od roku 2017 pod hlavičku o.z. Úsmev pre druhých za pomoci Asociácie športových klubov Piešťany. Cieľom zábavného podujatia je výťažok pre Dominiku, ktorá sa v roku 2016 narodila so vzácnym genetickým syndrómom Cornelia de Lange, kvôli ktorej trpí poruchou sluchu, deformitou končatín a mnohými zdravotnými problémami. Dominika zároveň stojí za vznikom všetkých uvedených projektov.

Voľný bazár v Piešťanoch

Sociálny projekt je zameraný na recykláciu nepotrebných vecí v domácnosti – od kuchynského riadu cez domáce potreby až po hračky a oblečenie všetkých vekov. Po vyzbieraní týchto vecí ich vytriedia dobrovoľníci. Nasledujúci deň / dni sú tieto veci k dispozícii pre širokú verejnosť v rámci voľného / bezplatného bazára. Časť z vecí je vytriedená pre charitatívne organizácie venujúce sa ľuďom v núdzi alebo iným organizáciam, prípadne iným rizikovým skupinám obyvateľstva. Voľný bazár nás učí dávať, pokorne príjmať a recyklovať.

Zbierky a akcie

Počas rokov sme zorganizovali, prípadne spoluorganizovali desiatky zbierok pre ľudí vo finančnej núdzi a deťom s rôznymi formami zdravotného znevýhodnenia. To všetko za účastí mnohých partnerov – rôznych organizácií, športových klubov, firiem a ďalších donorov a sponzorov. Potešíme sa ak sa stanete jedným z nás.

partneri

 • Genetické syndrómy
 • Trnavský samosprávny kraj
 • TrustPay
 • VGD-Slovakia
 • Sokratov inštitút
 • iFocus
 • Kam na menu
 • EU-fond-logo
 • OP LZ
 • SIID FUND
 • socialni inovatori