1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Dianka Kankulová

Tel.: 0908383045

E-mail: diuska.k@gmail.com

IBAN: SK16 0900 0000 0052 0628 1103

Diana sa narodila v roku 1988 a pochádza z okresu Rožňava. Dnes žije sama so svojim otcom v jednej domácnosti. Mama odišla do neba v roku 2020. Dnes dospelá slečna je na vozíku. Narodila sa totiž s detskou mozgovou obrnou a vyžaduje si 24 hodinovú starostlivosť. S tou jej okrem otca pomáha aj jej brat s rodinou či iní blízki kamaráti či rodina.

Mama ju od malička viedla k samostatnosti - takej, aby vedela samostnatne uvažovať. Dnes totiž potrebuje nasmerovať ľudí okolo seba, keďže potrebuje, aby jej pomohli s bežnými potrebami. A tiež, aby s ňou správne a pravidelne precvičovali. Diana mala od malička zdravotné problémy vychádzajúce so zdravotného znevýhodnenia. Okrem motorickej zaostalosti bol častý problém epileptický záchvat. Dnes to je najmä rečová vada, s ktorou neustále zápasí a snaží sa napredovať.

Napriek svojmu znevýhodneniu dokázala vyštudovať vysokú školu. A čo viac, svoju komunikáciu s vonkajším svetom rieši prostredníctvom písania. Dnes mladá spisovateľka má za sebou dva knižné debuty, ktorých predajom si zháňa peniaze na rehabilitácie. Tie sú pre ňu mimoriadne dôležité. Celý život totiž potrebuje cviciť, aby jej telo neupadalo - preto pravidelne potrebuje absolvovať terapie od termoliečby, cez canisterapiu, masáže či Therasuit terapie. Tieto znižujú svalové napätie a odstraňujú veľké bolesti chrbtice a svalov. Okrem iného napomáhajú správnemu dýchaniu a pomáhajú zlepšiť funkciu vnútorných orgánov. Dianke v neposlednom rade zlepšujú jemnú motoriku a udržiavajú ju v sede na vozíku.

Diana môže vykonávať bežné denné aktivity ako prechádzky či umývanie zubov, no zároveň si myslí, že bez pravidelného cvičenia by skončila na nemocničnom lôžku. Ako sama hovorí, vďaka nemu žije. Inak melancholička našla vo fyzioterapii svoju záľubu. Teší sa z nej a rehabilitácie neberie ako nutnosť. Rovnako má rada zvieratá. Preto ju veľmi baví canisterapia. Doma si cvičí svojho psíka podľa rád svojej canisterapeutky. Miluje hudbu - najmä pesničky od Simi Magušiovej či piesne od Braňa Letka. Okrem iného má rada kresťanskú literatúru a motivačné knihy. Tak sa dostala k písaniu tých svojich - najmä z terapeutického prostredia. Vníma to ako určitú psychohygienu, aj keď často sa jej nepáčia "hlášky" svojho terapeuta, ktorý jej na jednej strane veľmi pomáha, na strane druhej ju často dokáže zraniť.

Dianu SME V RÁMCI O.Z. ÚSMEV PRE DRUHÝCH PREVERILI. Uvedený bankový účet je osobný účet Dianky - ak máte chuť, môžete ju podporiť jednorázovým alebo pravidelným darom - prípadne inak pomôcť prípadným nakontaktovaním sa. O.z. si z darov nestrháva ani cent :)

Darcovia môžu Dianku podporiť viacerými spôsobmi: napríklad kúpou jej kníh (Šach s DMO a Plytký dych). Darovaním 2% cez nadáciu APPA, zakúpením rehabilitačných pomôcok do domáceho prostredia (napr. masážne loptičky,  pomôcky na polohovanie, veľký valec, vibračná masážna pomôcka). Darovaním príspevku na terapiu formou darovacej zmluvy, cez nadáciu APPA či finančným príspevkom na vydanie novej knihy, ktorú práve teraz píše.

 

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ