1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Natálka Kollerová

E-mail: majka-99@azet.sk

IBAN: SK91 1100 0000 002932464939

Natálka sa narodila v roku 2012 ako vytúžené dieťa, keďže predtým jej predčasne zomreli dvaja starší bračekovia. Počas tehotenstva bola matke robená amniocentéza, kde bol zvýšený predpoklad, že sa Natáli narodí s Downovým syndrómom. Narodila sa v 38. týždni cez sekciu. Malá bojovníčka vážila 3100 gramov a merala 45 centimetrov. 

Hneď od narodenia sa začali nekonečné vyšetrenia. Od prvých týždňov bola sledovaná na kardiológii. Tam je zistili šelest a defekt na predsieni ľavej a pravej strane srdiečka. Na čo bola Natálii nastavená liečba tabletkami Digoxin a Verospirom. Od prvých mesiacov začala rehabilitovať - v treťom mesiaci začala cvičiť Vojtovu metódu. Popri tom navštevovala neurologické oddelenie, ORL ambulanciu (ušné, nosné, krčné), ortopédiu i imunologického špecialistu. Rovnako začala chodiť na liečebné pobyty do kúpeľov.

Od dvoch rokov začala Natálka navštevovať špeciálnu škôlku - do ktorej rovnako ako ku špecialistom dochádzala spolu s mamou mestskou hromadnou dopravou - vlakom, autobusom či na taxíku. Tak to je aj v súčastnosti, keď do špeciálnej školy dochádza denne 35 kilometrov. Autobusom to s prestupom trvá aj viac ako hodinu. 

Už druhýkrát sme požiadali ÚPSVaR o príspevok na automobil, no neschválili nám to. Napriek tomu, že lekári a iní špecialisti odkázanosť na prepravu osobným automobilom odporúčajú a má na to nárok aj pre svoju diagnózu. A preto musíme často a veľa investovať do ortopedických topánok a vložiek do obuvi, nakoľko nevládze veľmi chodiť.

Natálka nevie sama papať - preto ju kŕmi mama, viacmenej mixovanou stravou. Pri tuhom jedle sa totiž veľa dusí a kašle. Inak je Natálka optimistické dievčatko, ktoré sa veľa usmieva má viacero hobby. Dnes ju baví najmä jej mladší brat.

Žijeme na ubytovni v jednoizbovom byte z 400 eur mesačne. Osobná starostlivosť o Natáliu nedovoľuje matke pracovať, preto žijú iba z prídavkov, ktoré sú im pridelené. Preto by sme chceli poprosiť dobrých ľudí o finančnú pomoc pre Natáliu - aby sa mohla liečiť, rehabilitovať, aby mala dostupné lieky, zaplatenú prepravu na vyšetrenia a podobne. Vopred sa chceme veľmi pekne poďakovať :)

 

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ