1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Maximko Skaličan

E-mail: skalicanovam67@gmail.com

IBAN: SK36 0900 0000 0051 6846 8494

Maximko je vytúžený synček po veľmi dlhom snažení sa sprevádzanom operáciou jeho maminky, vyšetreniami v centre asistovanej reprodukcie.. po toľkom trápení rodičov sa ale stal zázrak, pár dní pred Vianocami 2018 sme zistili, že som tehotná a Maximko sa narodil 29.8.2019.

Tešili sme sa zo zdravého syna až do februára 2022, kedy sme si začali uvedomovať, že Maxim sa správa v rôznych situáciách inak ako ostatné deti. Následne v marci mu bola diagnostikovaná porucha autistického spektra, konkrétne diagnóza detský autizmus.. V tomto čase som bola v siedmom mesiaci tehotenstva s dcérkou, ktorá (pevne verím) bude zdravá a pomôže synovi napredovať.

Zatial je to ale s Maximkom dosť ťažké. Nerozumie nám, čo mu hovoríme, nosí plienky, štípe, hryzie, nerozpráva, len vykrikuje a piští. Nevie si vypýtať to čo chce inak ako krikom a plačom. Mávame dni kedy preplače aj hodinu vkuse a to pár krát za deň. 

So synčekom navštevujeme pravidelne senzorickú miestnosť u psychologičky. Z väčšej časti tieto sedenia prepláca poisťovna, ale určitú časť doplácame my rodičia.. 

Navštevujeme tiež terapie play wisely, ktoré si plne uhradzame my (25 euro za 30 minút).

Maximko užíva aj množstvo výživových doplnkov, ktoré sme sa rozhodli kupovať v čo najvyššej kvalite. Konkrétne rybi olej (45 euro mesačne), karnozín (20 euro mesačne), včelie produkty (20 euro mesačne) a dopĺňame aj vitamíny (30 euro mesačne) keďze Maximko má aj veľký problém so stravou. Papá veľmi málo a len zopár jedál.. aj to ho musíme kŕmiť, inak by nejedol nič. V noci ešte stale vyžaduje pitie umelého mlieka (50 euro mesačne) a aby pokojne spinkal a nebudil sa (čo býva u neho často), dostáva aj melatonínové kvapky (15 eur mesačne). 

S Maximkom sme tiež absolvovali niekoľko sedení v hyperbarickej komore, po ktorých nám po mesiaci začal vydávať aj iné zvuky než "ááá". Jedna hodina v kvalitnejšej komore ale vyjde 30 euro.. 

Veľa rodičov chváli terapie s delfínmi. Je to pre nás žiaľ nedosiahnuteľné keďže s financiami dosť bojujeme.. 10 terapií vyjde na 3500 euro. To si s jedným platom a rodičovským príspevkom určite dovoliť nemôžme. S pomocou dobrých ľudí by to ale určite išlo ❤️ Maximko vodu a zvieratká veľmi ľúbi, ja verím že by ho to mohlo posunúť vpred a rozviazalo by mu to jazýček ako mnoho iným deťom s touto diagnózou.

Bez pomoci ale toto všetko financovať nedokážeme. Bývame v starom dome z obdobia po druhej svetovej vojne, ktorý si svojpomocne už od roku 2015 prerábame a dokončenie je v nedohľadne. Na dvore je vela miest, ktoré sa snažíme postupne dat do poriadku, aby neboli nebezpečné pre nášho Maximka. 

Ak chcete pomôcť nášmu Maximkovi, prispejte ľubovoľnou sumou na jeho sporiaci účet uvedený vyššie. 

Za každú pomoc z celého srdca ďakujeme ❤️

partneri

 • Genetické syndrómy
 • Trnavský samosprávny kraj
 • TrustPay
 • VGD-Slovakia
 • Sokratov inštitút
 • iFocus
 • Kam na menu
 • EU-fond-logo
 • OP LZ
 • SIID FUND
 • socialni inovatori