1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Glória Vieriková

Tel.: 0944482353

E-mail: stasova.p@gmail.com

IBAN: SK8609000000005115699109

Glória je usmievavé, džavotavé dievčatko, ktoré sa narodilo v roku 2017 a žije spolu s rodičmi na Liptove.

Na svet sa prihlásila predčasne, a aj preto v nej nestihlo dozrieť všetko tak, ako malo. Narodila sa s miernou formou detskej mozgovej obrny (hemiparéza, triparéza), čo znamená, že pravá strana tela (končatiny), sú do istej miery ochrnuté. Zameškaný vývoj v brušku musí teraz celoživotne dobiehať intenzívnou rehabilitáciou.

Keď sme sa dozvedeli dcérkinu diagnózu detská mozgová obrna – pravostranná hemiparéza, ihneď sme začali s cvičením. Cieľom bolo posilniť bruško, chrbát, zároveň uvoľniť ruky a nohy, a hlavne naštartovať chôdzu. Začali sme tak ako mnohé iné rodiny cvičiť Vojtovu metódu, neskôr NDT Bobath koncept. 

Dnes už Glória síce chodí, ale má čiastočne ochrnutú pravú stranu tela. Musí často rehabilitovať, kým rastie, aby sa to jej znevýhodnenie upravilo čo najlepšie, keďže špičkuje a má nábeh aj na skoliózu. Pe možné problémy so srdiečkom je často aj pod dozorom kardiológov.

Je smutné, že ju nechceli zobrať do štátnej škôlky (kde nám popriali veľa šťastia...), ďalšie výdavky musíme preto smerovať do súkromnej škôlky v Ružomberku. 

Štebotavá Glória, ktorá miluje domáce práce so starými rodičmi, rada jazdí na bicykli a vyváža sa na aute, má obrovskú podporu rodiny a kamarátov. Vďaka tomu napreduje. Vpred ju tiež ženú intenzívne rehabilitačné pobyty v špecializovanom centre, kde odborníci stavajú hlavne na jej schopnostiach, ochote spolupracovať a rozvíjať sa.

Z Glórie tak vyrastá sebavedomé a samostatné dievča - normálne ako každé iné. Vníma a v poslednom čase sa aj veľa pýta, prečo práve ona musí chodiť cvičiť.

Práca na hrubej motorike je ešte stále beh na dlhé trate. Vždy bude čo zlepšovať a ladiť. Pri nevyliečiteľnej diagnóze DMO je dôležité, aby Glórinka cvičila každý deň už stále. Cvičením si zlepšuje rovnováhu, koordináciu pravej a ľavej strany a uvoľňuje šľachy. Keby tak nerobila, bola by veľmi slabá a jej svalstvo spastické.

Veríme, že keď sa dostane medzi zdravé deti, tak ju to ešte viac posunie dopredu po mentálnej aj motorickej stránke. Vývin detí ide míľovými krokmi, pretože mozog je ako špongia a dokáže vstrebať množstvo podnetov.

Rehabilitačná intervencia, či iné doplnkové metódy majú o to väčší význam - čím skôr sa začne, tým intenzívnejšie sa podchytí vývoj správnych stereotypov. Budeme vďační, ak by ste nám pomohli s finančným zabezpečením rehabilitácií. Budeme si to veľmi vážiť.

TÚTO RODINU SME V RÁMCI O.Z. ÚSMEV PRE DRUHÝCH NAVŠTÍVILI OSOBNE. Uvedený bankový účet je osobný účet matky - ak máte chuť, môžete Glóriu podporiť jednorázovým alebo pravidelným darom - prípadne inak pomôcť prípadným nakontaktovaním sa. O.z. si z darov nestrháva ani cent :)

Ako môžete pomôcť? Pošlite jednorázový alebo pravidelný dar na horeuvedený osobný účet alebo sa na rodinu nakontaktujte a pošlite Glórii malý darček :) Prípadne sa pýtajte ohľadom darovania 2%.

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ