1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

15€ 35€ 65€ 120€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

5€ 15€ 35€ 55€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Patrik Šamun

Tel.: +421951427835

E-mail: editamakulova1@gmail.com

IBAN: SK7011000000002936230566

Patrik sa narodil v septembri 2018. Hneď po narodení mu bol diagnostikovaný Downov syndróm, keďže mal viditeľné príznaky. Po narodení mal infekciu v krvi, v nemocnici sme tak strávili pol mesiaca. Toto obdobie po narodení bolo dosť hektické - museli sme si prejsť rôznymi krvnými testami i genetickým vyšetrením. Ako rodič som sa v tichosti modlila, aby bola genetika vyvrátená, no opak bol pravdou. Tak sme začali zisťovať, čo to vlastne ten Downov syndróm je.

Patrikovi zdravie kolísalo - začal mať ťažkosti s dýchaním, dodnes má častokrát zapálené priedušky, niekedy i zápal pľúc. Stále berie nejaké vitamíny a časom sme začali navštevovať viacerých špecialistov - logopéda, kardiológa, gastroentrológa a podobne. Po čase zistili, že Paťo má problém aj so štítnou žľazou. Začali sme dochádzať na rehabilitácie z okresu Michaloviec do mesta Trebišov.

Patrik začal dosť napredovať a vo veku 2 a pol roka začal chodiť, dokonca i jeho detská lekárka bola milo prekvapená, no stále to nie je pevná chôdza. Preto sme začali chodiť na ďalšie rehabilitácie, ktoré však potrebujeme hradiť z vlastných peňazí. Žiaľ, pre pandémiu prišiel priateľ o zamestnanie, čo nám výrazne sťažilo prístup k špecializovaným zariadeniam. Dostali sme odporúčanie navštíviť centrum včasnej intervencie či škôlku, no nemáme peniaze na dofinancovanie vzdelávania. 

Patrik má piatich súrodencov, ktorí ho majú veľmi radi a veľmi ho aktivizujú. Okrem nich našiel svoju záľubu v hudbe, miluje hrajúce autíčka či iné zvukové hračky. 

Napriek všetkému je to spokojné dieťa, no veľmi by mu pomohli návštevy špecialistov, ktoré si však ako rodina v našej momentálnej situácii nevieme dovoliť. Veľká dávka úsmevov a Patrikovho pozitivizmu nám (celej rodine) ukazuje, že každá situácia sa dá zvládnuť :)

TÚTO RODINU SME V RÁMCI O.Z. ÚSMEV PREVERILI. Uvedený bankový účet je osobný účet brata - Mareka - ak máte chuť, môžete rodinu podporiť jednorázovým alebo pravidelným darom - prípadne inak pomôcť prípadným nakontaktovaním sa. O.z. si z darov nestrháva ani cent :)

Ako môžete pomôcť? Pošlite jednorázový alebo pravidelný dar na horeuvedený osobný účet alebo sa na rodinu nakontaktujte a pošlite Patrikovi malý darček :) Prípadne sa pýtajte ohľadom darovania 2% tejto rodine.

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu