1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Vaneska Neuerová

Tel.: 0917940423

E-mail: michalickova95@gmail.com

IBAN: IBAN: SK0783300000002901850706

Vaneska sa narodila v lete 2017. Začiatok života mala náročnejší v porovnaní s inými novorodeniatkami. Narodila sa s hydrocephalusom - keďže komory mala mierne zväčšené, neustále ju sledovali a hlavičku merali. V šiestich týždňoch jej hlavičku nevyhnutne operovali - voperovali jej VP shunt (malú plastovú trubičku, ktorá odvádza pebytočný likvor z mozgu). Operácia jej dopadla dobre a bez komplikácií a už o pár dni boli doma. O pár mesiacov však ako 16 mesačné batoľa skončila Vaneska opäť v nemocnici. Počas akútnej operácii hlavičky nastali komplikácie, pretože dostala krvácanie do mozgu a následne infekciu. Vaneska však vydržala a statočne bojovala.

Medzičasom sa naučila chodiť, čo bol významný mílnik, no na druhej strane sa pridružil nový zdravotný problém - autizmus. Vaneska má problémy s papaním a prehĺtaním, rovnako s komunikáciou. Tú rieši za pomoci posunkov. Navyhnutnou súčasťou sú návštevy logopéda. Napriek všetkému je Vanesa usmievavé a veľmi šikovné dievčatko. Svojej mame či starým rodičom robí veľkú radosť.

Neskôr k diagnózam pribudla ďalšia diagnóza - svalová hypotónia. Znamená to, že musí veľa cvičiť a posilovať svalstvo - má to veľký význam, pretože vďaka cvičeniu nielen že posilní svoje telo a zdravie, ale napomôže tiež k rozvoju reči. 

Vaneska si veľmi rada kreslí, miluje zvieratá (má mačičku a psíka) a keď sa pustí hudba, vždy začne tancovať. Rada sa pozerá na rozprávky Peppa pig a Máša a medveď - s týmito postavičkami sa dokáže hrať celé hodiny.

Aby sa Vaneska mohla naučiť rozprávať, potrebuje absolvovať intenzívne rehabilitačné pobyty, ktoré jej však poisťovňa nepreplatí. Aj preto si založila občianske združenie Nádej pre Vanesku, kde jej môžu ľudia i firmy prispieť napríklad 2% daní z príjmu. 

Vďaka darcom ako ste Vy môže Vaneska absolvovať rehabilitačné pobyty či vyskúšať si vysnívanú delfinoterapiu :)

TÚTO RODINU SME V RÁMCI O.Z. ÚSMEV PREVERILI. UVEDENÝ BANKOVÝ ÚČET JE ÚČET O.Z. NÁDEJ PRE VANESKU - AK MÁTE CHUŤ, MÔŽETE ICH PODPORIŤ JEDNORÁZOVÝM ALEBO PRAVIDELNÝM DAROM - PRÍPADNE INAK POMÔCŤ PRÍPADNÝM NAKONTAKTOVANÍM SA. O.Z. ÚSMEV PRE DRUHÝCH SI Z DAROV NESTRHÁVA ANI CENT :)

partneri

 • Genetické syndrómy
 • Trnavský samosprávny kraj
 • TrustPay
 • VGD-Slovakia
 • Sokratov inštitút
 • iFocus
 • Kam na menu
 • EU-fond-logo
 • OP LZ
 • SIID FUND
 • socialni inovatori