1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Viktória Vigašová

Tel.: 0915830706

E-mail: janka.vigasova@gmail.com

IBAN: SK26 0200 0000 0024 3938 2251

Viktorka má šestnásť rokov, narodila sa s detskou mozgovou obrnou. Celé tie roky nám pomáhajú dobrí ľudia. Vďaka tomu sa Viktória po prvýkrát postavila na nohy. Vďaka pomoci si môžeme dovoliť rehabilitácie, liečbu aj pomôcky, ktoré Viktorku posúvajú vpred. Každý malý krôčik je pre nás radosť. Momentálne je Viktória typickou tínedžerkou. Rada sa naťahuje so starším bratom a má za sebou už aj prvé zaľúbenie. Celá rodina túžime po tom, aby Viktória žila svoj život podľa svojich predstáv. Je to drina, ale výsledky sú a to nás poháňa vpred. Viki, ako ju prezývajú, má ochrnutú ľavú stranu tela. Aby si zlepšila motoriku a dokázala sa postaviť na nohy, od detstva poctivo cvičí a rehabilituje. Prešli sme si rôznymi metódami cvičenia, skúšala Vojtovu aj Bobathovú metódy, absolvovali sme rôzne rehabilitačné pobyty. Aktuálne jej najviac pomáha liečba biologickými preparátmi Reconvel, cvičenia s fyzioterpaeutkou, ktorá k nám chodí dvakrát týždenne a pravidelné pobyty vrehabilitačnom centre Axis Medical Center Piešťany. Súčasťou rehabilitácii sú masáže aj plávanie. Pokroky sú viditeľné, preto v nich nemôžeme, ani nechceme prestať. Minulý rok začala chodiť na klavír. Teraz je to jej najväčšia záľuba, na hodiny chodí s veľkou radosťou dvakrát do týždňa. Počas pandémie boli hodiny v obmedzenom režime, a tak si voľný čas krátila čítaním kníh a počúvaným hudby, ktorú má veľmi rada. Viki ešte pred dvoma rokmi nevedela udržať v ruke pero. Dnes dokáže sama písať písmená a pekné rovné čiary. Úspechom je aj to, že si vie preložiť pero z ľavej do pravej ruky. Vo vozíku sedí už pekne rovno a dokáže stáť sama a urobiť pár krokov za pomoci rodičov. Každý malý krôčik, je pre nás radosť a nádej zároveň. Preto by sme Vás chceli poprosiť o finančnú pomoc pre Viktorku na rehabilitačné cvičenia a pobyty v rehabilitačných centrách či pomoci pri zakúpení biologickej liečby Reconvel.

Vďaka pravidelným rehabilitačným cvičeniam a užívaním preparátov Reconvel sa zlepší jej zdravotný stav a splní sa jej veľký sen urobiť svoje prvé samostatné kroky. Nakoľko slovenské zdravotné poisťovne vôbec nepreplácajú rehabilitačné cvičenia a pobyty ani preparáty Reconvel , snažíme sa aj týmto spôsobom získaťdostatok finančných prostriedkov, aby sme Viktorke mohli dopriať pravidelné rehabilitácie doma a zariadeniachpod dohľadom kvalifikovaných fyzioterapeutov.

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ