1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Tamarka Kubalová

Tel.: +421 944 122 875

E-mail: lucia.luculienka@gmail.com

IBAN: SK3965000000003651747400

Tamarka je na pohľad bežné zdravé usmiate dieťatko. Tento rok oslávila 3 roky. Od narodenia mala vtočené chodidlá dnu, čo bolo dosť výrazne vidieť. Taktiež mala problém s očkami, preto sme každý týždeň až dva chodili na preplach slzných kanálikov. Ako 2 mesačne bábätko prekonala silný zápal močových ciest a obličiek. Napriek tomu sa do 1,5 roka vyvíjala normálne – podľa tabuliek. Tamarka už v 10 mesiacoch začala chodiť, doslova lietala ako šarkan :) bľabotala a tešila sa zo všetkého ako každé dieťa. Vďaka pravidelným kontrolám sa Tamarkine nožičky naprávajú a to bez operácií a dláh.

V 1,5 roku mala Tamarka očkovanie MMR. Po dvoch týždňoch som hneď zbadala zmeny. Všetko čo Tamarka ovládala sa vytrácalo. Nastal veľký zlom v jej vývoji - stagnovala. Prestala rozprávať, neusmievala sa, nemala očný kontakt, trepala rukami a celý deň skákala.

V lete 2022 sme Tamarkin regres začali riešiť. Navštívili sme veľké množstvo odborníkov, absolvovali sme mnohé vyšetrenia - ORL, neurológ, klinický psychológ, pedopsychiater, pedopsychológ, logopéd. Odporúčanie od špecialistov znelo, aby Tamarka nenastúpila do škôlky, ale aby začala chodiť na špeciálne rehabilitácie, ktoré jej pomôžu nielen s rozprávaním, ale aj s nožičkami. Diagnóza u Tamarky bola zatiaľ (keďže ešte nemala 3 roky) stanovená ako narušená komunikačná schopnosť, nešpecifikovaný PAS, porucha pozornosti, mentálna retardácia 1 stupňa. V snahe skvalitniť Tamarke život a najmä podporiť jej napredovanie, začala k nám chodievať ABA terapeutka, avšak nevidíme žiadne pokroky.

Tamarka miluje vodu, zvieratká a rada si prezerá knižky. Von chodievame minimálne, keďže  nám rada uteká a nevydrží ani len na ihrisku. Radi chodíme na výlety do zoo, kedy je Tamarka v kočíku. Všetku svoju energiu vybíja v bezpečí doma na dvore:) Učenie s ňou je veľmi náročné, ale začína opakovať niektoré jednoduché slová, čo nás samozrejme neskutočne teší. Pred týždňom má prvý krát oslovila „mamika“.

Hľadáme všetky možné spôsoby a cesty ako dcérke pomôcť, preto som ju prihlásila aj do projektu O krok vpred od Nadácie SPP, kde nám bol schválený príspevok 1000€ na rehabilitácie v Adeli Medical Center. Neskôr keď som komunikovala s centrom bola mi vypočítaná suma za terapie/rehabilitácie bez stravy a ubytovania na 4569€ plus  ubytovanie ďalších 2150€.

Žiaľ nemáme žiadne prostriedky na financovanie rehabilitácii a nemáme ani inú možnosť ako poprosiť dobrých ľudí o pomoc. Všetkým darcom ďakujeme.

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ