1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Veronika Bittnerová

E-mail: veronika.bittnerova41@centrum.sk

IBAN: SK35 0900 0000 0002 8536 3576

Veronika sa narodila v roku 1990. Prvý rok vyzeralo bábätko spokojne, no rodičom ani lekárom sa nepozdávala motorika dieťaťa, preto od prvého roka začali navštevovať špeciálne sanatórium, kde precvičovali Vojtovu metódu. Diagnostika spastickej detskej mozgovej obrny v troch rokoch Veroniky zmenilo ponímanie lekárov na "oneskorený vývoj". Takto cvičila do zhruba svojich ôsmich rokov. Potom vyskúšala všelijaké štátne kúpele, no efekt bol nulový. Skôr naopak, zhoršilo to psychiku dieťaťa, pretože prístup rehabilitačných pracovníkov v štátnych zariadeniach nebol príliš prívetivý. Situácii nepomohla operácia šliach v ôsmich rokoch, keď sa stav, čo sa týka chôdze a stoja, zhoršil - navyše bolesť, ktorú Veronika vtedy prežila bola najhoršia v jej živote.

Viaceré neúspechy v oblasti zlepšovania svojej motorickej stránky vyústili v období puberty do úplného bloku - Veronika prestala cvičiť ako trinásťročná a nechcela už viac navštevovať rôzne zariadenia. Až v 23. rokoch sa znovu odhodlala to skúsiť. Prvýkrát sa dostala do súkromného rehabilitačného centra, kde zistila, že toto je to, čo chce - prístup ľudí bol úžasný, zdravotný efekt citeľný, čo Veroniku naštartovalo, aby sa nevzdala a začala tak zháňať financie na rehabilitácie v súkromných centrách. Trvá to až dodnes. Veľmi ju potešilo, keď ju na poslednej rehabilitácii postavili fyzioterapeuti na vlastné nohy. Aj si od šťastia poplakala.

Veronika je inak spoločenské a "ukecané" dievča. Má rada spoločnosť, prírodu, zvieratá, prechádzky a filmy (zdravotnícke, podľa skutočných udalostí či romantické:)). Celkom ju bavila škola, no bolo ťažké sa presadiť. Vzdelanie ukončila praktickou školou. Veronika má rada svojich priateľov, pre ktorých by spravila čokoľvek na svete, na druhej strane nemá rada faloš a klamstvo, s čím sa bežne vo svojom živote, aj vďaka svojmu zdravotnému znevýhodneniu, často stretáva.

A ako jej môžeme pomôcť my? Veronika by sa rada osamostnatnila, aby si jej rodičia mohli oddýchnuť. Na to potrebuje starostlivosť asistenta / asistentky, čo jej vie zabezpečiť určitý druh samostatnosti. Cieľom je nájsť si prácu - ideálne z domu, napr. za počítačom, ale zároveň si uvedomuje, že bez poriadnej strednej školy a s výrazným fyzickým znevýhodnením to nie je jednoduchý cieľ. Navyše ju častokrát zarmucuje, keď jej ľudia píšu, že načo by jej - dospeláčke - mali posielať peniaze - keďže ich viac treba deťom... Sny si však vie naplniť každý. A v jej prípade samostatnosť v podobe pravidelných rehabilitácií a terapií, ako aj vlastnej asistentky je cieľ, ktorý sa dá kúpiť - alebo sa k nemu dopracovať. A môžeme jej na tejto ceste dopomôcť. 

VERONIKU SME V RÁMCI O.Z. ÚSMEV PRE DRUHÝCH PREVERILI. Uvedený bankový účet je osobný účet Veroniky - ak máte chuť, môžete ju podporiť jednorázovým alebo pravidelným darom - prípadne inak pomôcť prípadným nakontaktovaním sa. O.z. si z darov nestrháva ani cent :)

Ako môžete pomôcť? Pošlite jednorázový alebo pravidelný dar na horeuvedený osobný účet alebo sa na Veroniku nakontaktujte či pošlite jej malý darček :) Prípadne sa pýtajte ohľadom darovania 2%. Veroniku môžete podporiť kúpou charitatívneho kalendára. Pre viac info ju kontaktujte.

partneri

 • Genetické syndrómy
 • Trnavský samosprávny kraj
 • TrustPay
 • VGD-Slovakia
 • Sokratov inštitút
 • iFocus
 • Kam na menu
 • EU-fond-logo
 • OP LZ
 • SIID FUND
 • socialni inovatori