1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Marcela Priadková

IBAN: SK2902000000004767816951

Volám sa Marcela, narodila som sa v apríli 1976 vo Zvolene a mám dve dcéry – Simonu a Máriu. Mladšia dcéra Mária ešte stále býva so mnou. Aktuálne bývame v podnájme. V roku 2011 som v práci počas nočnej zmeny odpadla a spôsobila si otras mozgu, čo mi spôsobilo neskutočné bolesti. Tie sa mesiac čo mesiac stupňovali a bývalo mi stále častejšie zle.

Na vlastnú žiadosť som sa približne po dvoch týždňoch dostala na CT vyšetrenie, kde mi lekárka oznámila moju diagnózu - aneuryzma mozgu na Willisovom okruhu okamžite objednanie na hospitalizáciu a operáciu. Zrútil sa mi celý svet. Najväčším rizikom bola možnosť prasknutia cievy, čo vo mne vyvolalo obrovský stres a strach, že možno už neuvidím svoje deti.

Operácia v januári 2011 sa podarila a ja som sa časom mohla opäť vrátiť do práce. V roku 2015, keď mala staršia dcéra šestnásť rokov som si našla priateľa, čakali sme spolu dieťa, teda mladšiu dcéru. V tom čase sa opäť začal kolotoč vyšetrí, nakoľko som bola sledovaná počas tehotenstva a lekári zisťovali či vôbec alebo ako porodiť. V termíne pôrodu zasadla lekárska komisia s cieľom zhodnotenia spôsobu pôrodu, keďže bol ním ohrozený môj život. Znovu boj o život a pôrod som statočne zvládla sekciou. Narodila sa mi krásna zdravá dcéra.

V januári 2023 sa môj zdravotný stav opäť zhoršil. Na mozgu mi lekári našli ďalšie dve aneuryzmi, ktoré bolo potrebné zoperovať. Je to štvrtý mesiac čo sa zotavujem po operácií. Kvôli zdravotným obmedzeniam sa už nemôžem vrátiť do práce. Momentálne je môj príjem len nemocenská dávka (t.č. v sume 350 eur) nakoľko mi invalidný dôchodok zamietli. Navyše s otcom druhej dcéry nežijem, nejaví ani záujem a vlastne ani nevieme kde je. Preto touto cestou prosím o akúkoľvek pomoc – finančnú či materiálnu, pre mňa a moju dcéru. Ďakujeme.

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ