1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Alexandra Švecová

E-mail: svecova.alexandra88@gmail.com

IBAN: SK70 1100 0000 0026 1725 8967

Volám sa Alexandra. Som obyčajná mladá slečna, z obyčajnej malej dedinky pri Košiciach. Napriek tomu je môj život výnimočný. keďže mám diagnostikovanú spastickú kvadruparézu s hyperkinézami (pekelná kombinácia). Snažím sa byť čo najsamostatnejším človekom.

Z odborného hľadiska je to však nemožné. Avšak stále sa nad tým pousmejem a poviem si, nemožné? Pravidelne si dokazujem, že všetko sa dá svojim spôsobom, tvrdou drinou a chcením. V interiérovom prostredí, ktoré mám upravené, som samostatná skoro vo všetkom. Vďaka rehabilitaciam, ktoré absolvujem pravidelne, netuhnem a zlepšujem si koordináciu. Vďaka neurostimulácií, ktorú som si nechala voperovať pred pár rokmi, sa mi trochu lepšie chodí s chodítkom po interiéri a učím sa samostatnej chôdze.

Problém nastáva, ak chcem ísť von. Na mechanickom vozíku sa sama nedokážem posúvať, kvôli nekoordinovateľnosti rúk. Preto ma musí vždy niekto tlačiť. Mám elektricky vozik, lenže ten je potrebné vždy naložiť a vyložiť z auta, čo je náročné už pre rodinných príslušníkov i asistentov. Otec ma problémy s kolenami a mama pred pol rokom dostala zápal nervu v strednom uchu a má problém s chôdzou. Prognóza je dlhodobá. Prestáva byť reálne, aby ma niekto tlačil na mechanickom vozíku. Ak idem s asistentmi na výlet, je to skôr boj pre nich ako výlet pre nás. Elektrický vozík už nemám kde a ako používať aj keď je ako nový málo používaný, stojí mi doma.

Dlho som rozmýšľala, ako byť samostatná aj vonku a nezaťažovať zdravie iných. Nádej vidím v prídavnom pohone k mechanickému vozíku. Ide o prídavné predné koleso s volantom, ktoré sa jednoducho pripojí k mechanickému vozíku a z mechanického vozíka sa stáva razom aktívny elektrický vozik. Takýchto pohonov je viacero a možno si teraz poviete, že prečo si nekúpim ten najlacnejší. Bola som pohon skúšať a žiaľ, pre moje ruky nevyhovuje každý typ ovládania. Ovladanie pohonu Klaxon je pre mňa najvyhovujúce. Lenže takýto pohon stojí kolo 4000€. Tieto pomôcky náš štát neprepláca vôbec.

Preto sa obraciam na Vás s prosbou o pomoc. Ide o pomôcku, ktorá mi otvorí dvere von a ktorá pomôže aj tým, ktorí pôjdu so mnou. Ďakujem a vážim si každú Vašu finančnú pomoc.

partneri

 • Genetické syndrómy
 • Trnavský samosprávny kraj
 • TrustPay
 • VGD-Slovakia
 • Sokratov inštitút
 • iFocus
 • Kam na menu
 • EU-fond-logo
 • OP LZ
 • SIID FUND
 • socialni inovatori