1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Dominika Gerecová

E-mail: dominikagerecova@gmail.com

IBAN: SK3209000000005121878496

Volám sa Dominika. Som obyčajná mladá slečna, z obyčajného mesta. Napriek tomu, je môj život výnimočný. Narodila som sa ako zdravé bábätko, keď som mala pól roka, prišli problémy, ktoré nikto nečakal. Ostala som ležať, po rôznych vyšetreniach sa môj zdravotný stav, uzavrel ako Detská mozgová obrna. Ku ktorej sa pridružilo mnoho ďalších zdravotných problémov. S diagnózou Detská mozgová obrna, som žila do mojich osemnástich rokov. V osemnástich rokoch, prišla, zmena! Keďže sa môj zdravotný stav zhoršoval, lekári sa snažili zistiť dôvod. Po mnohých vyšetreniach vysvitlo, že moja diagnóza nie je detská mozgová obrna ako mi stanovili v detstve. Zistilo sa, že mám zriedkavé ochorenie génu KMT2B známe aj ako Dystónia 28. Tento gén bol objavený v roku 2016/17. Tak ako aj na iné genetické syndrómy, ani na tento liečba ešte neexistuje. Lekári vedia len zmierniť prejavy. Liekmi, injekciami a keď prestanú fungovať obe možnosti, prichádza na rad hĺbková mozgová stimulácia.

RADOSŤ Z NÁDEJE NA SAMOSTATNÝ ŽIVOT

Práve Hĺbková mozgová stimulácia má najlepšie výsledky. Štúdie, ktoré sú dostupné, dokazujú, že ľudia s ochorením Dystonia 28, ktorí podstúpili implementáciu hĺbkovej mozgovej stimulácie, žijú takmer plnohodnotný život. Samozrejme, museli veľmi veľa cvičiť. To isté robím aj ja  - od malička cvičím. Vďaka tomu sa môj zdravotný stav zlepšuje. Po implantácii hĺbkovej mozgovej stimulácie, ktorú som absolvovala v roku 2019 sú výsledky cvičenia omnoho viditeľnejšie. Kamaráti, si všimli neskutočný progres zlepšovania. V detstve mi lekári nedávali veľké nádeje. Prognózy boli také, že budem na vozíčku. Avšak vďaka pravidelnej rehabilitácii, rehabilitačným pobytom, rôznym terapiám dnes chodím, som čiastočne samostatná a čím ďalej tým viac napredujem.

12. mája 2022 som bola na pooperačnej kontrole u lekára. Povedal mi, že úspešnosť liečby pomocou neurostimulátora, u pacientov s mojím ochorením, je 50 až 70% čo je skvelá správa. Avšak keďže ma nadstavuje od znova, nasledujúce tri roky sú najdôležitejšie čo sa týka intenzívnych rehabilitácii a terapií. Mne sa zatiaľ zlepšilo cca o 35 až 40% čo je obrovský úspech, a zlepšovanie pokračuje. Odporučil mi doplnkové terapie hlavne logopédiu. Mám aj nový fyzioterapeutku. Chválila ma, že nato aké mám vážne diagnózy, tak som na tom veľmi dobre po fyzickej stránke. Že sa zameriame na spevnenie tela a ovládanie mimovoľných pohybov. Že pravidelným cvičením to dokážeme dať do poriadku

Zohnať financie na moju liečbu nie je ľahké, ale ja sľub, že budem zdravá, ktorý som kamarátom dala dodržím! 

Preto sa na Vás obraciam s prosbou o pomoc, pri financovaní rehabilitačnej liečby.

Za akúkoľvek pomoc Vám budem nesmierne vďačná 

 

 

 

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ