1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Matúš, Adam, Viki Soviaroví

IBAN: SK90 1100 0000 0029 1465 3138

Už štvrtým rokom som matkou a samoživiteľkou troch detí. Najstaršiemu desaťročnému synovi Matúšovi diagnostikovali ADHD s poruchou správania. Jeho mladší brat Adam má celý život problém s prospievaním. Je veľmi drobný a má celoočnú alergiu.A zistili mu aj dysgrafiu a dysleksiu Najmladšia dcéra Viki prekonala tri zápaly obličiek a je dlhodobo v sledovaní nefrológa i kardiológa kvôli šelestu na srdci. Rovnako ako jej starší brat, má aj ona podozrenie na alergie.A majú podozrenie aj na dysgrafiu 

Ja ako matka som od minulého roka na polovičnom invalidnom dôchodku, najmä kvôli problémom s chrbticou a kĺbmi. Môj stav mi nedovoľuje sa zamestnať - ori troch deťoch mi žiaľ každý zamestnávateľ povie, že som riziková. Môj bývalý partner a otec detí mi už takme pol roka neplatí súdom určené výživné, takže momentálne žijem s deťmi z invalidného dôchodku a prídavkov - čo je suma 260 eur. Momentálne čakáme na exekútora, aby začal exekučné konanie voči otcovi detí, no žiaľ vyzerá to ako boj na dlhé týždne.

Celkovo je veľmi ťažké sa momentálne z tejto situácie dostať. Ceny išli nenávratne hore a ja z týchto peňazí a z malej rezervy platím výdavky na školné, nájom, energie a ostatné veci (potraviny, lieky  a ďalšie bežné výdavky v domácnosti v škole a podobne).

Všetko sa dá zvládnuť, no tieto časy sú dnes komplikované. S pokorou prosím všetkých darcov, ktorí môžu aspoň trošku pomôcť - či už finančne alebo materiálne, aby sa mi buď ozvali alebo pomohli finančne zaslaním príspevku na uvedený účet. Veľmi pekne Vám ďakujeme. Pomôžte nám preklenúť tieto časy.

Žiaľ 5.5 zomrel ich otec a môj bývalý partner pri tragickej dopravnej nehody.Život sa žiaľ raz zasa škaredo zahral ?

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ