1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Vladko Ševčovič

Tel.: 0949269271

E-mail: Luciasamko123@gmail.com

IBAN: SK24 1100 0000 0080 1412 5134

Vladko sa predčasne narodil v roku 2020. Dôvodom boli vysoké zápalové parametre jeho mamy, ktorá je zároveň onkologická pacientka. Hneď po narodení začal bojovať o svoj život. Vladko mal totiž obojstranný zápal pľúc či sepsu. Prvý týždeň života strávil v nemocnici v Liptovskom Mikuláši, no kvôli zhoršenému stavu ho neskôr previezli do Martina na ARO, kde celý mesiac bojoval o život.

Liečba antibiotikami mu zaberali veľmi pomaly - veľmi vzácny bol každý pohyb či vydaný hlások. Po návrate domov z nemocice začal kolotoč neustálych vyšetrení v Martine, Ružomberku či Banskej Bystrici, no žiaľ bez výsledkov. Celé dva roky sme nevedeli prečo Vladko nepospieva, veľmi zaostával mentálne, ako aj motoricky. Má vysokú formu hypotónie. Po dvoch rokoch prišlo aspoň "informačné vyslobodenie". Genetické výsledky (v poradí tretie) preukázali diagnózu -  genetickú mutáciu 15q13.3.

Zdravie Vladka je spojené s mnohými výdavkami. Mesačne rodina precestuje 1200 kilometrov kvôli terapiám v Martine, Ružomberku a Kežmarku. V zariadeniach pravidelné cvičí Bobath koncept, využíva Cranio terapiu, navštevuje canisterapiu, absolvuje masáže, chodí na plávanie...

Vladka teraz nezaujíma veľa vecí - je potrebné ho veľmi stimulovať. Častokrát odmieta jesť aj piť, proti cvičeniu má veľa "námietok". Ak má dobrú chvíľu, veľmi rád sa "váľa" po koberci a všetko dookola hryzie a dáva si do úst - či už hračky alebo aj nás :) 

Najradšej má rehabilitácie v centri v Kežmarku, kde je pripútaný "v klietke" a môže stáť. Rád sa hrá aj s fit lotpou. Veľmi dobre reaguje na senzoické hračky - nesmú však vydávať zvuky, to nemá veľmi rád. Aj keď má dva roky, mentálne je na úrovni možno polročného bábätka. 

Bojujeje aj so zrakom - nemá dobrý očný kontakt - nefixuje si predmety veľmi dobe, učite tam bude nejaká porucha zraku, avšak tá zatiaľ nebola upresnená / diagnostikovaná. 

Čo sa jedla týka, veľmi rád papá dojčenské jedlo Kendamil, na obedy konzervy HIPP. Inú stravu odmieta, chce len mixované, aj preto nemáme dobrý prehĺtací reflex.

Všetko stojí nemalé peniaze, a popri dvoch ďalších starších súrodencoch (Samuel 10 rokov a Maxim 4 roky) je každé jedno euro prehodnotené. Otec prebral staroslivosť rodiny, no popri tom nezostáva priestor na zamestnanie. Na to, aby sa Vladko mohol posúvať ďalej potrebujeme pomoc aj Vás, darcov. Preto nám prosím pomôžte.

 

partneri

 • Genetické syndrómy
 • Trnavský samosprávny kraj
 • TrustPay
 • VGD-Slovakia
 • Sokratov inštitút
 • iFocus
 • Kam na menu
 • EU-fond-logo
 • OP LZ
 • SIID FUND
 • socialni inovatori