1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Luka Klokoč

Tel.: +421905280440

E-mail: bkusmirekova@gmail.com

IBAN: SK60 1111 0000 0014 6809 5003

O život bojoval takmer rok, keď v dôsledku zlého určenia termínu pôrodu prekonal viacnásobnú sepsu a v prvom rôčku svojho života vôbec nepoznal svoju postieľku. Zato dôverne spoznal všetky nemocničné lôžka od Starej Ľubovne, cez Bratislavu, až po Prahu. Potravu už 8 rokov prijíma cez PEG - sondou rovno do žalúdka. Jeho telíčko je veľmi slabé a vyžaduje trvalú liečbu, ale hlavne nákladné rehabilitácie, aby jeho motorické funkcie úplne nezlyhali.

Luka má zákerné ochorenie Mitochondriopatiu. Ide o stav, keď sú poškodené bunky v bunkách - tie sú dôležité pre normálne vykonávanie základných činností - akými sú jedenie, postavenie sa, videnie...  Luka dokáže vykonávať len niektoré z nich (telo ide na úsporný režim, nedokáže získavať energiu).

Jeho telo nedokáže premieňať cukor ani bielkovinu. Vraj je prvé dieťa ktoré evidujú, že toto všetko prežil. Už sme absolvovali pár operačných zákrokov, niektoré je potrebné opätovne absolvovať. Denne potrebuje navštevovať rehabilitačné zariadenia, neurobiofeetbeck, hipoterapiu, thera-suit, masáže, klinickú logopédiu, špeciálneho pedagóga....

Budeme veľmi vďační, ak by ste nám pomohli  s financovaním rehabilitácií a podporných terapií.  

Každý jeden i ten najmenší krôčik vpred je veľmi ťažký, je za ním veľa driny,sĺz a nespočetné množstvo odcvičených dní, týždňov, mesiacov. Jeho telíčko potrebuje nevyhnutne intenzívne rehabilitácie, aby sme spomalili regres.

Luka po odklade nastúpil v septembri 2022 do druhého ročníka ZŠ. Je integrovaný a má asistentku. Jeho telíčko ani v druhom ročníku nezvládne celodenný vyučovací proces, chodí len na 2-3 vyučovacie hodiny. Jemná motorika, sústredennosť, krátkodobá pamäť a myslenie sú veľmi zlé, a aj spomalené. Preto musíme využívať všetky možnosti terapií a podporných terapií, ktoré by  mu pomohli napredovať.

Diagnózy má nasledovné: Allan Herdnon Dudley syndróm, Mitochondriopatia, metabolické ochorenie, hypotrofia, neprospievanie, psychomotorická retardácia, ľavostranná hemiparéza,spastická diparéza DKK, ľavostranný torticollis, hypoxicko-ischemickáencefalopatia, pylorospazmus, opakovaná sepsa, DMO, spastická diplégia,cerebrálna paréza.

Bojujeme a bojovať budeme zo všetkých síl aj naďalej. Za prípadnú pomoc budeme veľmi vďační a verte mi, keď niekedy budete mať možnosť uvidieť môjho synčeka, aký je zlatý, aký je snaživý, aký vie byť veselý, ako cíti každú pomoc ,ako to všetko čím prechádza, ale aj na čo sa teší vidno v jeho krásnych očkách určite neoľutujete, že ste nám v najťažších chvíľach v našom živote pomohli.

Veríme, že raz z Luku vyrastie ďalší šťastný človek. 

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ