1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

15€ 35€ 65€ 120€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

5€ 15€ 35€ 55€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Matúš Tancoš

Tel.: 0910125185

E-mail: Klaudiatancosova@post.sk

IBAN: SK1756000000004318714001

Matúš je veselý tínedžer a jeho diagnóza je Kongenitálny myastenický syndróm.

Matúš sa narodil v 9. mesiaci tehotenstva v roku 2006 a všetko vyzeralo v poriadku. Kamarátka však mala syna v rovnakom veku ako aj Matúš. Chodila k nám na návštevy a stále som si všímala, že jej chlapček je vo všetkom rýchlejší - už sedí a náš Matúš to nezvládal. Keď sme navštívili lekárku, povedala, že je všetko v poriadku a postupne sa situácia zlepší.

Po pár mesiacoch kamarátkin syn začal chodiť a Matúš mal stále problém sa posadiť. Po ďalšej návšteve lekára sme boli poslaní na vyšetrenie do Michaloviec, no nevedeli nám povedať, prečo tomu tak je. Poslali nás do Košíc, kde Matúšovi spravili genetické a metabolické vyšetrenia. Prešiel si aj magnetickou rezonanciu. Boli sme v nemocnici hospitalizovaní na 5 dní.

Po prepustení z nemocnice nám pani primárka povedala, že u Matúška sa bude diagnóza hľadať ako ihla v kope sena - preto musíme počkať na výsledky genetiky. Odporučili nám ďalšie vyšetrenie v Bratislave, kde sme strávili ďalších 6 dní. Po sérii špeciálnych vyšetrení nám primárka vysvetlila, že Matúš má podozrenie na kongenitálny myastenický syndróm. Samozrejme sme nevedeli, čo to znamená, trošku sme z toho boli smutní, no povedali sme si, že musíme ísť ďalej. 

Jedná sa o svalové ochorenie, keď sa Matúš počas dna cíti veľmi slabo - až tak, že niekedy nevládze ani rozprávať. Z roka na rok sa slabosť zhoršovala, čo viedlo k invalidnému vozíku, ktorý sme museli pre Matúša zaobstarať. Matúš stále hovorí, že to nie je nadlho a že bude chodiť, tak ako aj iní, v čom ho rozhodne povzbudzujeme. 

Pohyb mu však sťažuje aj ťažká skolióza, ktorú má. Matúša po ukončení povinnej základnej dochádzky neprijali na žiadnu zo stredných škôl, čo je pre mladého človeka veľmi ťažké. Záľubu našiel v hudbe, a keď mu kapela Elán darovala vďaka relácii Modré z neba bicie a basgitaru, našiel svoju novú záľubu v hudbe. Okrem toho sa snaží veľa čítať, a zároveň ho baví elektronika - tá mu však sociálny kontakt nahradiť nemôže.

 

Matúš má sen a môžete ho pomôcť zrealizovať - podporte rodinu Matúša ľubovoľným príspevkom a prispejte mu na rehabilitáciu. Byť samostnatný nie je pre každého samozrejmosť, no mnohí mladí so zdravotným znevýhodnením majú možnosť ju docieliť. 

Ďakujeme :)

TÚTO RODINU SME V RÁMCI O.Z. ÚSMEV PRE DRUHÝCH NAVŠTÍVILI OSOBNE. Uvedený bankový účet je osobný účet matky - ak máte chuť, môžete Matúša podporiť jednorázovým alebo pravidelným darom - prípadne inak pomôcť prípadným nakontaktovaním sa. O.z. si z darov nestrháva ani cent :)

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu