1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Danielko Bogár

Tel.: 0940 814 012

E-mail: Momimakulova@gmail.com

IBAN: SK86 1111 0000 0017 1222 2001

Danielko sa narodil v roku 2020 sekciou nakoľko mu už v brušku slabo bilo srdiečko. Lekári predpokladali komplikácie po pôrode. Následne sa nakazil rotavírusom, čoho následky si nesie dodnes. V nemocnici bol hospitalizovaný do svojich piatich mesiacov.

Syn sa v podstate vyvíjal normálne, ak nepočítam časté choroby kvôli veľmi oslabenej imunite. Problémy sme si všimli v čase keď mal už začínať bľabotať. Daniel dodnes nerozpráva, čo mu sťažuje aj hry s rovesníkmi. Od útleho veku má tiež problémy so srdiečkom a ezofagitídu, čo je zápalové ochorenie pažeráka. Často sa stáva, že Daniel omdlieva, čo je aj dôvod neustálych vyšetrení a návštev odborných ambulancií. Prvýkrát omdlel keď mal jeden a pol roka.

Daniel má diagnostikovanú mentálnu, motorickú, zmyslovú a emocionálnu retardáciu a oneskorený vývin reči. V takmer troch rokoch je mentálne na úrovni ročného dieťaťa. Jeho vnímanie sveta je veľmi odlišné od rovesníkov.

Nedarí sa nám naučiť sa jesť samostatne z lyžičky, preto musí byť stále kŕmený. Nedokáže sa vypýtať na wc. Danielko je aj v takmer troch rokoch plienkovaný, a teda odkázaný na moju 24 hodinovú starostlivosť. Vzhľadom na diagnózy býva Daniel väčšinu dňa nervózny, ale vždy sa upokojí pri čítaní knižky. Rád počúva rôzne príbehy. V súčasnosti navštevujeme psychológa a neurológa, ktorý zvažuje operáciu srdiečka v apríli 2024.

Starostlivosť o Daniela je pre nás veľmi finančne náročné nakoľko máme ďalšie tri deti. Na všetky vyšetrenia chodíme autobusom, keďže nemáme auto a bývame mimo mesto. Danielovi by sme radi v čo možno najväčšej miere skvalitnili život, preto žiadame o pomoc či už finančnú alebo materiálnu. Všetkým darcom ďakujeme.

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ