1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

03.03.2022

Správy

Máte súrodenca so zdravotným znevýhodnením? Vyplňte prosím dotazník


Študentka psychológie Viktória hľadá ľudí vo veku od 18-40 rokov, ktorí dlhodobo žili alebo žijú so súrodencom so zdravotným znevýhodnením.

Dotazník si otvoríte kliknutím sem. Jeho vyplnenie trvá asi 20 minút.

Celá žiadosť študentky:

Milý účastník/účastníčka výskumu,

volám sa Viktória Majdáková a som študentkou psychológie na Prešovskej univerzite. Touto formou by som Vás chcela požiadať o spoluprácu a vyplnenie dotazníka k výskumnej časti mojej diplomovej práce. Moja diplomová práca sa zaoberá prediktormi životnej pohody súrodencov osôb so zdravotným znevýhodnením/postihnutím.

Účastník výskumu musí spĺňať nasledujúce podmienky, pokiaľ dané podmienky nespĺňate, dotazník nevypĺňajte! Ste súrodencom osoby so zdravotným znevýhodnením/postihnutím (intelektuálne postihnutie/mentálna retardácia, autizmus alebo Downov syndróm, prípadne iné). Ste vo veku 18-40 rokov. Netrpíte žiadnym postihnutím ani poškodením mozgu. Váš súrodenec nebol/nie je v ústavnej starostlivosti a žili ste/žijete s ním v spoločnej domácnosti počas detstva a dospievania.

Vyplnenie dotazníka trvá cca. 20 minút, je dobrovoľné a anonymné. Jeho vyplnením vyjadrujete svoj súhlas s účasťou na výskume a so spracovaním Vami poskytnutých dát pre účely výskumnej časti mojej diplomovej práce. Pred odovzdaním dotazníka sa presvedčte, že ste odpovedali na každú položku. V prípade akýchkoľvek otázok spojených s výskumom sa na mňa môžete obrátiť prostredníctvom mailu viktoria.majdakova@gmail.com.

*ak máte viac ako jedného súrodenca so zdravotným znevýhodnením/postihnutím vzťahujete otázky týkajúce sa súrodeneckého vzťahu a postihnutia na toho súrodenca, ktorý je Vám vekovo najbližší.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ