1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

19.12.2022

Správy

CŠPP sa od januára premenujú na Centrá poradenstva a prevencie


Od 1. januára 2023 nadobudne účinnosť Vyhláška č.  24/2022 z dielne Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu, ktorá prinesie zmenu vo fungovaní doterajších školských zariadení výchovného poradenstva a prevencie. Zariadenia budú premenované na centrá poradenstva a prevencie (CPaP).  Zmeny sa dotknú teda  všetkých centier pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie (CPPPaP) a centier špeciálno-pedagogického poradenstva (CŠPP), ktoré budú musieť byť od 1. januára 2023 právne oddelené od špeciálnych škôl.

Vzniknú tak dve skupiny zariadení – všeobecné a špecializované na jednotlivé druhy znevýhodnenia a raný vek. V prípade, že dieťaťu nebudú z kapacitných dôvodov poskytnuté služby v regionálne príslušnom centre poradenstva a prevencie, akými sú okrem poradenstva a diagnostiky aj mnohé terapie, bude táto informácia posunutá na Regionálny školský úrad, ktorého úlohou bude zabezpečiť dostupnosť jednotlivých služieb pre dieťa.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu v liste adresovanom Asociácii súkromných škôl a školských zariadení, ktorá požiadala o stanovisko v súvislosti s budúcim financovaním centier poradenstva a prevencie, uviedlo jednotlivé kroky, vďaka ktorým nezostanú neštátne poradne bez financií na mzdy a prevádzku. Kompetentní sa danou situáciou naďalej zaoberajú v snahe zabezpečiť kontinuitu vo financovaní uvedených neštátnych zariadení.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ