1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

In-Film-Show

späť

08.10.2021

Predpovedali mu 2 roky života, no stal sa najslávnejším fyzikom našej doby


Teória všetkého je životopisným príbehom študenta kozmológie Stephena Hawkinga a Jane Wilde, študentky umenia, do ktorej sa zamiloval počas štúdia na Cambridgi v šesťdesiatych rokoch minulého storočia. Od Hawkinga, bystrého, ale nehybného študenta kozmológie, sa čakalo málo, keď dostal iba dva roky života po diagnostikovaní smrteľnej choroby (ALS) vo veku 21 rokov. Bol však pozinkovaný láskou s Jane Wilde a bol nazývaný „nástupcom Einsteina“, ako aj manželom a otcom ich troch detí.

Napriek zdravotnému stavu - a s Jane po svojom boku - začína ambicióznu štúdiu času, na ktorú mu podľa jeho lekára zostáva veľmi málo. On a Jane sa vzoprú strašným šanciam a prelomia novú pôdu v oblasti medicíny a vedy a dosiahnu viac, ako by si kto mohol predstavovať.

Životopisný film známeho fyzika, ktorý Amyotrofickú laterálnu sklerózu (ALS) alebo Lou Gehrigovu chorobu "preslávil" po celom svete ukazuje svetlé stránky svojho rodinného života. Predsa len, v čase pustenia tohto filmu do kín (2014) bol vedec stále medzi nami - a ostatní členovia jeho rodiny stále sú. Preto hladko pôsobiace rozchody a "nové partnerstvá" vyzerajú prirodzene, bez intríg či konfliktov až príliš idealizovano.

Napriek tomu je film inšpirujúcim kúskom, ktorý diváka nielen namotivuje, ale mu aj ukáže reálny život, ktorým si dnes prechádzajú tisíce ďalších rodín po celom svete. A obohacujúce je tiež posolstvo Hawkinga, že každý človek si môže nájsť zmysel života a svoje šťastie.

Film si môžete pozrieť kliknutím sem.
 

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ