1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

27.06.2023

Správy

Zvyšuje sa výška finančného príspevku na poskytovanie sociálnej služby v zariadeniach


Od júla 2023 si zariadenia s odkázanosťou a zariadenia krízovej intervencia opäť finančne polepšia. Vláda Slovenskej republiky 12. júna schválila nariadenie, ktorým sa mimoriadne zvyšuje výška finančného príspevku na poskytovanie sociálnej služby v zariadeniach o 7 percent.   

V zariadeniach podmienených odkázanosťou sa výška príspevku líši nielen od stupňa odkázanosti, ale aj od formy poskytovanej sociálnej služby. Po novom sa bude zvýšený finančný príspevok pohybovať v rozmedzí od deväťdesiatdva do sedemstodvadsaťpäť eur. V súvislosti so zariadeniami krízovej intervencie – t.j. nocľaháreň, útulok, domov na pol ceste a zariadenia núdzového bývania bude finančný príspevok v jednotnej výške, a to dvestodeväťdesiatdva eur.

Prijímatelia nemajú povinnosť podávať novú žiadosť o finančný príspevok a nebudú sa podpisovať ani dodatky k už existujúcim zmluvám na rok 2023 medzi prijímateľmi a Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny. Rozpisy platieb budú jednotlivým zariadeniam zaslané ešte pred vyplatením finančných príspevkov za tretí štvrťrok.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ