1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

24.02.2023

Správy

Zvažujete štúdium na vysokej škole? Prihláste sa na sústredenie študentov so zdravotným znevýhodnením


V apríli majú žiaci stredných škôl možnosť zúčastniť sa štvordňového sústredenia, ktoré sa ponesie v duchu ďalšieho úspešného štúdia na vysokej škole so zdravotným znevýhodnením. „Sústredenie stredoškolákov s ťažkým zdravotným postihnutím 2023“, ktoré organizačne zastrešuje Centrum podpory študentov so špecifickými potrebami, sa uskutoční v termíne 23. – 26. apríla v priestoroch Univerzity Komenského v Bratislave.

Stretnutie je určené predovšetkým pre študentov stredných škôl s ťažkým zdravotným postihnutím a to zrakovým, sluchový, telesným či viacnásobným, ktorí majú seriózny záujem o štúdium na vysokej škole. Maximálny počet stredoškolákov na stretnutí je pätnásť, a to vzhľadom na snahu organizátorov zabezpečiť osobných asistentov pre všetkých účastníkov. V prípade odkázanosti vo väčšom rozsahu, je potrebné mať vlastnú sprevádzajúcu osobu. Pre nepočujúcich študentov bude zabezpečený tlmočník do posunkového jazyka resp. artikulujúci tlmočník.

Účastníci sa môžu tešiť na témy akými sú práva a povinnosti školy a študenta so špecifickými potrebami, možnosti podpory počas štúdia na vysokej škole (humánna, technická, finančná a iné) alebo štúdium v zahraničí.

Prihlásiť sa je možné do 12. apríla a to telefonicky, e-mailom alebo poštou prostredníctvom prihlášky. Všetky potrebné informácie spolu s prihláškou nájdete TU. Organizátor si vyhradzuje právo výberu študentov.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

25.03.2024
Správy

Nadácia SPP podporí jednotlivcov finančne prostredníctvom grantového programu

Cieľom grantového programu je poskytnúť prostriedky na zdravotnícke pomôcky, poskytovanie liekov, vitamínov, výživových doplnkov a špeciálnych pomôcok pre zdravotne znevýhodnené deti.

viac
02.04.2024
Správy

Vyskúšajte simulátor autizmu v Banskej Bystrici

Od 2. apríla do 5. apríla 2024 má verejnosť možnosť zažiť, čo to znamená byť v topánkach osoby s autizmom prostredníctvom inovatívneho simulátora autizmu využívajúceho technológiu virtuálnej reality.

viac
09.04.2024
Správy

Pomáhajú aj vo vašom regióne, pomôžte im získať Cenu publika prestížneho ocenenia

Občianske združenie Úsmev pre druhých sa spomedzi 280 projektov zo 6 krajín dostalo do finálnej tridsiatky projektov ceny SozialMarie. Jedna z najstarších svetových cien pre sociálne inovácie s veľkým dopadom oslavuje okrúhle dvadsiate výročie.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ