1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

24.02.2023

Správy

Zvažujete štúdium na vysokej škole? Prihláste sa na sústredenie študentov so zdravotným znevýhodnením


V apríli majú žiaci stredných škôl možnosť zúčastniť sa štvordňového sústredenia, ktoré sa ponesie v duchu ďalšieho úspešného štúdia na vysokej škole so zdravotným znevýhodnením. „Sústredenie stredoškolákov s ťažkým zdravotným postihnutím 2023“, ktoré organizačne zastrešuje Centrum podpory študentov so špecifickými potrebami, sa uskutoční v termíne 23. – 26. apríla v priestoroch Univerzity Komenského v Bratislave.

Stretnutie je určené predovšetkým pre študentov stredných škôl s ťažkým zdravotným postihnutím a to zrakovým, sluchový, telesným či viacnásobným, ktorí majú seriózny záujem o štúdium na vysokej škole. Maximálny počet stredoškolákov na stretnutí je pätnásť, a to vzhľadom na snahu organizátorov zabezpečiť osobných asistentov pre všetkých účastníkov. V prípade odkázanosti vo väčšom rozsahu, je potrebné mať vlastnú sprevádzajúcu osobu. Pre nepočujúcich študentov bude zabezpečený tlmočník do posunkového jazyka resp. artikulujúci tlmočník.

Účastníci sa môžu tešiť na témy akými sú práva a povinnosti školy a študenta so špecifickými potrebami, možnosti podpory počas štúdia na vysokej škole (humánna, technická, finančná a iné) alebo štúdium v zahraničí.

Prihlásiť sa je možné do 12. apríla a to telefonicky, e-mailom alebo poštou prostredníctvom prihlášky. Všetky potrebné informácie spolu s prihláškou nájdete TU. Organizátor si vyhradzuje právo výberu študentov.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ