1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

15€ 35€ 65€ 120€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

5€ 15€ 35€ 55€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

21.06.2022

Správy

Zlepšiť digitálne zručnosti znevýhodnených by mohli pomôcť tri milióny z eurofondov


Na jar tohto roku Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky otvorilo novú výzvu  na poskytnutie nenávratného finančného príspevku so zameraním na „Digitálne zručnosti pre znevýhodnené skupiny“. Na zlepšenie digitálnych zručností zdravotne znevýhodnených občanov sa z európskych zdrojov vyčlenili tri milióny eur.

O podporu projektov sa môžu uchádzať neziskové organizácie, ktoré poskytujú všeobecne prospešné služby, občianske združenia a Červený kríž.

Financie z eurofondov sú určené nielen na podporu vzdelávania lektorov, inštruktorov, metodikov a asistentov, ktorí pôsobia v oblasti vzdelávania zdravotne znevýhodnených, ale aj na samotné vzdelávanie znevýhodnených, aby vo väčšej miere mohli využívať softvérové nástroje a aplikácie. Treťou oprávnenou aktivitou je nákup zariadení, akými sú napríklad zariadenia na tlmočenie alebo pomôcky na asistovanú podporu.

Ako uviedla Veronika Remišová (Za ľudí) „V dnešnej dobe už nestačia iba základné vedomosti a zručnosti. Komunikácia, či obsluha zariadení, si od nás vyžadujú stále vyššiu mieru schopností narábať s počítačom a orientáciu v online priestore.“

Na jeden projekt je možné získať od 50 000 do 200 000 eur. Na podanie žiadostí zostáva už len necelý týždeň. Prvé hodnotiace kolo výzvy sa uzatvára 27. júna 2022. Viac informácií nájdete tu.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

14.08.2022
Správy

Festival Paráda už v sobotu! Bez bariér a s programom pre všetky generácie

V sobotu 20. augusta sa v priestoroch HS Centra na Hlbokej ulici v Piešťanoch uskutoční ďalší ročník bezbariérového festivalu Paráda. Tešiť sa môžete na para-športy, tvorivé, zábavné a inkluzívne aktivity či hudobný program. Začína sa o desiatej hodine. Prvých päťdesiat detí v zóne Ruka v ruke čaká prekvapenie.

viac
10.08.2022
Správy

Tento rok v júli si nepočujúce deti užili tábor aj stretnutie kamarátov s ich rodinami

V dňoch od 25. do 29. júla sa v Gemerských Tepliciach pod záštitou OZ Uškové deti konal prvý ročník tábora pre nepočujúce deti. Tábora sa celkovo zúčastnilo pätnásť detí, pričom deväť z nich bolo s poruchami sluchu a zvyšok tvorili ich súrodenci.

viac
25.07.2022
Správy

Úsmev pre druhých skúša pilotný sociálny projekt, takmer tridsiatke rodín prispieva na jedlo

Dvadsať sedem sociálne slabších rodín či rodín so zdravotne znevýhodneným členom získa ešte počas leta príspevok 150 eur na stravné v troch splátkach. Peniaze nedostanú do ruky ani poštou, využívať budú kreditné karty od gastrofiriem Doxx a Edenred. Tieto spoločnosti sú známe predajom stravných lístkov pre zamestnancov či firmy. Prvýkrát však môžu využiť potenciál kreditných kariet na nákup potravín aj v sociálnej oblasti.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ