1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

15€ 35€ 65€ 120€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

5€ 15€ 35€ 55€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

21.06.2022

Správy

Zlepšiť digitálne zručnosti znevýhodnených by mohli pomôcť tri milióny z eurofondov


Na jar tohto roku Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky otvorilo novú výzvu  na poskytnutie nenávratného finančného príspevku so zameraním na „Digitálne zručnosti pre znevýhodnené skupiny“. Na zlepšenie digitálnych zručností zdravotne znevýhodnených občanov sa z európskych zdrojov vyčlenili tri milióny eur.

O podporu projektov sa môžu uchádzať neziskové organizácie, ktoré poskytujú všeobecne prospešné služby, občianske združenia a Červený kríž.

Financie z eurofondov sú určené nielen na podporu vzdelávania lektorov, inštruktorov, metodikov a asistentov, ktorí pôsobia v oblasti vzdelávania zdravotne znevýhodnených, ale aj na samotné vzdelávanie znevýhodnených, aby vo väčšej miere mohli využívať softvérové nástroje a aplikácie. Treťou oprávnenou aktivitou je nákup zariadení, akými sú napríklad zariadenia na tlmočenie alebo pomôcky na asistovanú podporu.

Ako uviedla Veronika Remišová (Za ľudí) „V dnešnej dobe už nestačia iba základné vedomosti a zručnosti. Komunikácia, či obsluha zariadení, si od nás vyžadujú stále vyššiu mieru schopností narábať s počítačom a orientáciu v online priestore.“

Na jeden projekt je možné získať od 50 000 do 200 000 eur. Na podanie žiadostí zostáva už len necelý týždeň. Prvé hodnotiace kolo výzvy sa uzatvára 27. júna 2022. Viac informácií nájdete tu.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

04.06.2022
Správy

V Česku sa rozbieha homesharing, ľudia pomáhajú rodičom so znevýhodnenými deťmi

Homesharing predstavuje moderný spôsob podpory rodín detí s mentálnym alebo kombinovaným zdravotným znevýhodnením. Hovoríme o istej forme zdielanej starostlivosti.

viac
15.06.2022
Správy

Rodičia zdravotne znevýhodnených detí môžu z plánu obnovy prerobiť svoj dom - ušetria až 95 percent

Slovenské Ministerstvo životného prostredia prostredníctvom Slovenskej agentúry životného prostredia zverejnilo základné kritéria v súvislosti s dotáciou na obnovu rodinného domu. Rodiny so zdravotne znevýhodneným dieťaťom môžu získať až 95% z celkovej rekonštrukcie do výšky 15 000 eur bez DPH.

viac
10.06.2022
Správy

V Bratislave sa diskutovalo o situácii jednorodičov - zdravotne znevýhodnených zastupovali tri organizácie

Vo štvrtok deviateho júna sa v bratislavských priestoroch Slovenskej sporiteľne konalo stretnutie na tému jednorodičovských rodín ohrozených chudobou. Zároveň sa uzavrel akcelerátor, ktorého súčasťou bolo aj občianske združenie Úsmev pre druhých, ktoré pracuje aj s jednorodičovskými rodinami so zdravotne znevýhodnenými deťmi.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu