1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

28.10.2022

Správy

Zapojte sa do programu Nadácie SPP a získajte tisíc eur na rehabilitácie


Nadácia SPP v spolupráci s Asociáciou pomoci postihnutým APPA otvorila v tomto roku grantový program O krok vpred, ktorého zámerom je podpora skvalitnenia starostlivosti o zdravotne znevýhodnených. Zapojením sa do programu môže jednotlivec získať finančný príspevok na špeciálne rehabilitácie podľa vlastného výberu.

Celková suma, ktorou sa Nadácia SPP rozhodla prispieť je 60 tisíc eur, pričom nejde len o podporu jednotlivcov zo Slovenska. V programe O krok vpred sa rozhodli podporiť aj ľudí z Ukrajiny s udeleným dočasným útočiskom a zdravotným znevýhodnením. Po zapojení sa do programu môže jednotlivec získať príspevok na rehabilitáciu, terapie a procedúry súvisiacich s daným rehabilitačným programom, v niektorom z partnerských rehabilitačných centier na Slovensku, a to vo výške maximálne tisíc eur. Náklady v súvislosti s ubytovaním, dopravou či stravou si hradí žiadateľ sám.

Nadácia SPP sa snaží dlhodobo prispievať k skvalitňovaniu života zdravotne znevýhodnených a preto podporuje aktivity zamerané na zlepšenie podmienok života jednotlivcov so zmyslovým postihnutím, neurologickými poruchami pohybového aparátu, predčasne narodené deti, deti s detskou mozgovou obrnou, jednotlivcov so sklerózou multiplex, deti a dospelých s diagnózou spinálna svalová  atrofia alebo dlhodobo chorých.

Žiadosť je možné podať do 20. novembra 2022, pričom ju môže podať sám žiadateľ alebo za dieťa jeho zákonný zástupca. Žiadosti sa podávajú prostredníctvom registračného formulára.

Prečítajte si celé znenie podmienok programu o Krok vpred.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ