1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

28.10.2022

Správy

Zapojte sa do programu Nadácie SPP a získajte tisíc eur na rehabilitácie


Nadácia SPP v spolupráci s Asociáciou pomoci postihnutým APPA otvorila v tomto roku grantový program O krok vpred, ktorého zámerom je podpora skvalitnenia starostlivosti o zdravotne znevýhodnených. Zapojením sa do programu môže jednotlivec získať finančný príspevok na špeciálne rehabilitácie podľa vlastného výberu.

Celková suma, ktorou sa Nadácia SPP rozhodla prispieť je 60 tisíc eur, pričom nejde len o podporu jednotlivcov zo Slovenska. V programe O krok vpred sa rozhodli podporiť aj ľudí z Ukrajiny s udeleným dočasným útočiskom a zdravotným znevýhodnením. Po zapojení sa do programu môže jednotlivec získať príspevok na rehabilitáciu, terapie a procedúry súvisiacich s daným rehabilitačným programom, v niektorom z partnerských rehabilitačných centier na Slovensku, a to vo výške maximálne tisíc eur. Náklady v súvislosti s ubytovaním, dopravou či stravou si hradí žiadateľ sám.

Nadácia SPP sa snaží dlhodobo prispievať k skvalitňovaniu života zdravotne znevýhodnených a preto podporuje aktivity zamerané na zlepšenie podmienok života jednotlivcov so zmyslovým postihnutím, neurologickými poruchami pohybového aparátu, predčasne narodené deti, deti s detskou mozgovou obrnou, jednotlivcov so sklerózou multiplex, deti a dospelých s diagnózou spinálna svalová  atrofia alebo dlhodobo chorých.

Žiadosť je možné podať do 20. novembra 2022, pričom ju môže podať sám žiadateľ alebo za dieťa jeho zákonný zástupca. Žiadosti sa podávajú prostredníctvom registračného formulára.

Prečítajte si celé znenie podmienok programu o Krok vpred.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

03.07.2024
Správy

Alex Roca: Prvý človek s Detskou mozgovou obrnou, ktorý dokončil maratón

Od malička sníval o tom, že raz dobehne maratón. Sen sa stal skutočnosťou v Barcelone, kde dokončil 26,2 míľovú (42,195 km) trasu v čase 5:50:51. Je príkladom toho, že aj keď sa zdá, že niečo nie je možné, stačí len veriť a pracovať na tom, aby sa to podarilo.

viac
25.06.2024
Správy

Nadácia SPP finančne podporuje inovatívne aktivity počas celého roka

Organizácie si môžu žiadať o finančnú podporu od Nadácie SPP počas celého roka.

viac
01.07.2024
Správy

Príspevky na opatrovanie detí s ťažkým zdravotným postihnutím sa zvýšia o 100 eur

Rodiny starajúce sa o deti s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP) sa dočkajú významnej finančnej úľavy. Príspevok na opatrovanie detí s ŤZP zdvojnásobí zo súčasných 100 eur na 200 eur mesačne.

viac

partneri

 • Genetické syndrómy
 • Trnavský samosprávny kraj
 • TrustPay
 • VGD-Slovakia
 • Sokratov inštitút
 • iFocus
 • Kam na menu
 • EU-fond-logo
 • OP LZ
 • SIID FUND
 • socialni inovatori