1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

15.08.2023

Správy

Základná škola v Trenčíne zriadi špeciálne triedy pre deti s PAS


Riaditeľ základnej školy Kubranskej v Trenčíne ešte pred letom avizoval, že na škole budú zriadené špeciálne triedy pre deti s poruchou autistického spektra, nakoľko takýchto detí stále pribúda a potrebujú individuálnejší spôsob vzdelávania. Zmeny by sa mali týkať len prvého stupňa.

Základná škola na Potočnej ulici, ktorá ukončuje svoju činnosť, by sa tak mala stať elokovaným pracoviskom pre deti s poruchami autistického spektra. "Postupne tu budú zriadené štyri špeciálne triedy pre zdravotne znevýhodnené deti s poruchou autistického spektra bez mentálneho postihnutia. Problematika ich vzdelávania je mimoriadne široká a komplikovaná. Každé dieťa s takouto diagnózou je vo svojich prejavoch špecifické a jedinečné. V súčasnosti sa počet detí s touto diagnózou zvyšuje, preto narastá i potreba vytvoriť priestor pre ich vzdelávanie," uviedla hovorkyňa mesta Trenčín Erika Ságová.

Počet žiakov v novovzniknutých triedach je určený na štyri maximálne šesť detí, aby tak mohlo byť zabezpečené vzdelávanie podľa špeciálneho programu určeného pre takto znevýhodnené deti. Deťom bude k dispozícií špeciálny pedagóg a asistent.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
28.09.2023
Správy

Využite možnosť denných táborov pre deti s NKS či PAS

Občianske združenie Spolu pre nás ponúka možnosť denných táborov počas školských prázdnin v tomto kalendárnom roku. Denné tábory, ktoré sa budú realizovať v priestoroch centra Suppiq, sú určené pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou, poruchami autistického spektra, poruchami učenia a ďalšími špecifickými poruchami v súvislosti s komunikáciou. Okrem hier čakajú deti aj jazykové cvičenia a terapie.

viac
23.09.2023
Správy

Prečítali sme volebné programy: Čo strany ponúkajú pre zdravotne znevýhodnených

Pozrite si, ktoré strany sa venovali vo svojich programoch tematike zdravotného znevýhodnenia.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ