1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

22.06.2023

Správy

Začali sa Svetové hry špeciálnych olympiád, Slovensko zastupuje 38 športovcov


Sedemnásteho júna sa v Berlíne začali Svetové hry špeciálnych olympiád 2023, na ktorých bude súťažiť 38 slovenských športovcov s intelektuálnym znevýhodnením v dvanástich disciplínach. Do Nemecka vládnym špeciálom odletela v pondelok historicky najväčšia slovenská výprava, ktorá má sedemdesiatšesť členov. V týchto dňoch sa už Slovensko teší z prvých medailí.

Ide o 16. ročník Svetových hier, ktoré predstavujú najväčšie inkluzívne športové podujatie na svete. Svoje sily si zmeria až 7 000 intelektuálne znevýhodnených športovcov zo 190 krajín sveta. "Na toto vrcholové podujatie sme sa zodpovedne pripravovali, urobili sme maximum pre to, aby naši športovci s intelektuálnym znevýhodnením mohli čo najlepšie reprezentovať Slovensko. Budú súťažiť v dvanástich športoch," uviedla Martina Gogolová, športová riaditeľka Špeciálnych olympiád Slovensko a vedúca výpravy.

Po troch dňoch Slovensko získalo až dvanásť medailí, pričom dve zlaté a jednu striebornú sa podarilo vybojovať Ele Nemčekovej v modernej gymnastike. Jej kolegyňa Gizela Billíková získala dve strieborné a tri bronzové medaile a Ela Grebečiová získala bronz. Našim športovcom sa darilo aj v plávaní a atletike, v ktorej získal Ladislav Ferko striebro a Michal Hajducsek rovnako striebro v plávaní na 400 m voľným štýlom.

Na Svetových hrách špeciálnych olympiád 2023 môžu športovci zviditeľniť svoj talent a schopnosti do 25.júna.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
28.09.2023
Správy

Využite možnosť denných táborov pre deti s NKS či PAS

Občianske združenie Spolu pre nás ponúka možnosť denných táborov počas školských prázdnin v tomto kalendárnom roku. Denné tábory, ktoré sa budú realizovať v priestoroch centra Suppiq, sú určené pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou, poruchami autistického spektra, poruchami učenia a ďalšími špecifickými poruchami v súvislosti s komunikáciou. Okrem hier čakajú deti aj jazykové cvičenia a terapie.

viac
23.09.2023
Správy

Prečítali sme volebné programy: Čo strany ponúkajú pre zdravotne znevýhodnených

Pozrite si, ktoré strany sa venovali vo svojich programoch tematike zdravotného znevýhodnenia.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ