1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

15.05.2023

Správy

Vznikla nová príručka pre učiteľov pracujúcich so žiakmi so zdravotným znevýhodnením


Vďaka Komenského inštitútu CEEV Živica a iniciatíve riaditeľky Špeciálnej základnej školy v Krupine vznikla unikátna Metodická príručka pre učiteľov a žiakov so zdravotným znevýhodnením. Autorka príručky Andrea Kristeľová vychádzala pri jej zostavovaní z overených aktivít, ktoré realizovali žiaci školy najmä v domácom prostredí.

Podľa autorky je škola miestom, kde majú deti možnosť posilňovať svoje silné stránky, trénovať zručnosti a trpezlivosť. Avšak škola nie je jediným takýmto miestom. Do projektu, ktorý bol orientovaný práve na spoznávanie a rozvíjanie silných stránok žiakov so zdravotným znevýhodnením sa zapojilo desať žiakov, ktorých aktivity realizovali a zdokumentovali nielen rodičia doma alebo aj pedagógovia v škole. „Metodika ponúka návod ako systematicky a plánovane rozvíjať žiaka v šiestich oblastiach ako sú domáce a sebaobslužné práce, slovenčina, matematika, pohybová, zmysluplné trávenie voľného času a dobrovoľná.“ uviedla na sociálnej sieti Andrea Kristeľová.

Príručka predstavuje sumár dlhoročných skúseností v práci so zdravotne znevýhodnenými žiakmi, ktorých život je denne sprevádzaný problémovými situáciami. Autorka príručky verí, že takto dokáže prispieť k zvýšeniu ich uplatnenia sa v živote. „Šanca dobre sa uplatniť v živote, byť prospešným pre seba a svoje blízke okolie či dokonca spoločnosť, by mala byť prioritou každej školy.“ dodáva Andrea Kisteľová.

Metodická príručka je bezplatne dostupná na TU.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ