1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

15.05.2023

Správy

Vznikla nová príručka pre učiteľov pracujúcich so žiakmi so zdravotným znevýhodnením


Vďaka Komenského inštitútu CEEV Živica a iniciatíve riaditeľky Špeciálnej základnej školy v Krupine vznikla unikátna Metodická príručka pre učiteľov a žiakov so zdravotným znevýhodnením. Autorka príručky Andrea Kristeľová vychádzala pri jej zostavovaní z overených aktivít, ktoré realizovali žiaci školy najmä v domácom prostredí.

Podľa autorky je škola miestom, kde majú deti možnosť posilňovať svoje silné stránky, trénovať zručnosti a trpezlivosť. Avšak škola nie je jediným takýmto miestom. Do projektu, ktorý bol orientovaný práve na spoznávanie a rozvíjanie silných stránok žiakov so zdravotným znevýhodnením sa zapojilo desať žiakov, ktorých aktivity realizovali a zdokumentovali nielen rodičia doma alebo aj pedagógovia v škole. „Metodika ponúka návod ako systematicky a plánovane rozvíjať žiaka v šiestich oblastiach ako sú domáce a sebaobslužné práce, slovenčina, matematika, pohybová, zmysluplné trávenie voľného času a dobrovoľná.“ uviedla na sociálnej sieti Andrea Kristeľová.

Príručka predstavuje sumár dlhoročných skúseností v práci so zdravotne znevýhodnenými žiakmi, ktorých život je denne sprevádzaný problémovými situáciami. Autorka príručky verí, že takto dokáže prispieť k zvýšeniu ich uplatnenia sa v živote. „Šanca dobre sa uplatniť v živote, byť prospešným pre seba a svoje blízke okolie či dokonca spoločnosť, by mala byť prioritou každej školy.“ dodáva Andrea Kisteľová.

Metodická príručka je bezplatne dostupná na TU.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

29.05.2024
Správy

Od júla sa zvýši opatrovateľský príspevok aj príspevok na asistenciu

Nové nariadenie vlády Slovenskej republiky zvyšuje všetky výšky peňažného príspevku na opatrovanie. U opatrovateľov v produktívnom veku, aj u tých, ktorí sú na dôchodku a starajú sa o jednu osobu s ŤZP, sa príspevok zvýši na 615,50 eura mesačne.

viac
31.05.2024
Správy

Poviem ti to inak 2024: Vzdelávací víkend pre rodičov detí s poruchou autistického spektra

Vzdelávací víkend "Poviem ti to inak" poskytne rodičom cenné informácie, praktické rady a podporu v starostlivosti o deti s poruchou autistického spektra.

viac
04.06.2024
Správy

Pobyt pre ľudí s Downovým syndrómom nad 30 rokov

Spoločnosť Downovho syndrómu na Slovensku organizuje týždenný pobyt pre ľudí s Downovým syndrómom nad 30 rokov. V prekrásnom kúpeľnom prostredí Trenčianskych Teplíc v termíne od 15. 9. 2024 - 18. 9. 2024.

viac

partneri

 • Genetické syndrómy
 • Trnavský samosprávny kraj
 • TrustPay
 • VGD-Slovakia
 • Sokratov inštitút
 • iFocus
 • Kam na menu
 • EU-fond-logo
 • OP LZ
 • SIID FUND
 • socialni inovatori