1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

19.05.2023

Správy

Vznikajú podporné skupiny pre ľudí s traumami z detstva


Občianske združenie K slobode projektom Odpútaj sa prináša na novinku vo forme podpornej skupiny pre ľudí, ktorí v detstve v rodinách či kolektívoch vyrastali v traumatizujúcom prostredí. S ním sa častokrát stretávajú aj ľudia so zdravotným znevýhodnením.

„Po generácie sa v našej rodine dedí správanie príbuzné moci a nátlaku s malou snahou napĺňať emočné potreby dieťaťa. Takéto správanie necháva na deťoch traumatické následky a prenáša sa do zdravia dospelého. V liečení traumy je sila a ja chcem dať ľuďom priestor túto silu objaviť.” hovorí Juliana Gubišová, jedna zo zakladateliek projektu Odpútaj sa.

Na projekte spolupracujú s Natáliou Kaščákovou, psychiatričkou, ktorá vedie výskum v oblasti vplyvu tráum na zdravie v dospelosti. Vo svojej psychiatrickej a psychoterapeutickej praxi sa venuje liečbe následkov nespracovaných traumatických skúseností dospelých ľudí. Súčasťou projektu je tiež profil na Instagrame a sieti Meta, v ktorom užívatelia dostanú informácie o tom, ako traumy vznikajú a ako ich riešiť, ale aj nápady na malé odreagovanie sa po náročnom dni a pri emočne náročných situáciách.

Súčasťou projektu sa môžete stať aj vy

Podporiť udržateľnosť vzniku takejto skupiny môžete už len posledných pár dní cez fundraisingovú kampaň na Donio. Natália Macková a Peter Gubiš, odborníci, ktorí budú viesť prvú podpornú skupinu považujú liečenie traumy v skupine za hojivé. „Skupina vytvára bezpečný pocit jednoty, z ktorej môže čerpať každý bez výnimky. V skupine je ľahšie identifikovať kvality osobnosti, o ktorých účastník či účastníčka ani netušili.” hovorí Natália Macková. Z výskumu Natálie Kaščákovej vyplýva, že až 50% ľudí zapojených do výskumu na Slovensku zažilo v detstve emočné zanedbávanie a takmer 20% psychické týranie. „Každý rodič bol raz dieťaťom. Ak sa chová tak, že je mu zo seba zle, veľmi pravdepodobne iba odovzdáva to, čo si sám zažil.” hovorí Ján, spoluzakladateľ projektu. Nadšenci mentálneho zdravia na začiatok potrebujú vyzbierať 7 500€. Vo výzve je možné si zakúpiť miesto na workshope s Erikou Bilíkovou, odborníčkou na spracovanie tráum alebo aj grafiky pripomínajúce maľby.

Kontakt: Juliana Gubišová juliana.gubisova@ odputajsa.sk, 0948 100 249

Ján Mitáč jan.mitac@odputajsa.sk, 0907 043 40

 

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
28.09.2023
Správy

Využite možnosť denných táborov pre deti s NKS či PAS

Občianske združenie Spolu pre nás ponúka možnosť denných táborov počas školských prázdnin v tomto kalendárnom roku. Denné tábory, ktoré sa budú realizovať v priestoroch centra Suppiq, sú určené pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou, poruchami autistického spektra, poruchami učenia a ďalšími špecifickými poruchami v súvislosti s komunikáciou. Okrem hier čakajú deti aj jazykové cvičenia a terapie.

viac
23.09.2023
Správy

Prečítali sme volebné programy: Čo strany ponúkajú pre zdravotne znevýhodnených

Pozrite si, ktoré strany sa venovali vo svojich programoch tematike zdravotného znevýhodnenia.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ