1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

14.03.2023

Správy

Využite osvetové a preventívne aktivity v rámci Svetového týždňa glaukómu


Od 12. – 18. marca prebieha Svetový týždeň glaukómu, ktorý môže byť jednou z príčin slepoty. Slovenská glaukómová spoločnosť pri tejto príležitosti ponúka pre širokú verejnosť bezplatné meranie vnútroočného tlaku, ktorého zvýšenie predstavuje jeden z rizikových faktorov vzniku ochorenia. Rovnako tak organizuje prednášky a semináre pre študentov, pedagógov a seniorov vo viacerých slovenských mestách. Preventívne a osvetové aktivity podporuje aj Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

Glaukóm, inak nazývaný aj zelený zákal, je ochorenie zrakového nervu, v dôsledku ktorého dochádza k postupnému odumieraniu nervových vlákien. Následne vznikajú poruchy v zornom poli pacienta, ktoré si dlhú dobu vôbec neuvedomuje. Neskoro diagnostikovaný, neliečený, či extrémne rýchlo postupujúci zelený zákal môže vyústiť v slepotu.

v stanovisku Svetovej glaukómovej asociácie sa uvádza - „Až 90% glaukómových ochorení postihujúcich pacientov v rozvojových krajinách nie je odhalených včas. Predpokladá sa, že v roku 2040 budeme evidovať až 111,8 miliónov glaukomikov,“  V súčasnosti sa ochorenie týka celosvetovo až 78 miliónov ľudí.

Preto sa nezabudnite objednať na preventívnu prehliadku k svojmu očnému lekárovi.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ