1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

28.06.2022

Správy

Vyskúšajte si tvorivé techniky arteterapie bezplatne už počas leta


V piešťanskom Kursalóne sa v mesiacoch júl až október môžete zúčastniť bezplatných workshopov, na ktorých si ako účastník vyskúšate rôzne techniky arteterapie - maľbu akrylom, tvorba keramiky, prácu s hlinou či textilom. Zámerom je nielen nadobudnutie nových zručností, ale aj oddych pri tvorivej činnosti. Prvý z workshopov prebehne v sobotu deviateho júla medzi 9.-12. hodinou a poobede od 13. do 16. hodiny. Medzi týmito skupinami prebehne slávnostný krst projektu, ktorý príde podporiť tanečník Johnny Mečoch.

Podujatie s názvom Zahoď stres a nabi sa energiou kreatívnou tvorbou pripravilo občianske združenie Maressa. „Našim cieľom je priniesť ľuďom radosť a rozšíriť si obzor nielen farbami, milo prekvapiť samých seba a vytvoriť si vlastné dielo,“ hovorí Marcela Sedláková, predsedkyňa občianskeho združenia MARESSA a koordinátorka stretnutia.

Niektoré zo seminárov sú určené výhradne pre dospelých, na iné môžu prísť rodiny aj s deťmi, ktoré majú aspoň šesť rokov. Každý seminár je obmedzený maximálnym počtom desiatich ľudí. Prihlásiť sa záujemcovia môžu na viacero z nich. 

Vstup je bezplatný. Rozpis termínov si môžete pozrieť na webovom sídle občianskeho združenia  a zaregistrujete sa poslaním emailu s vybraným termínom, Vašim menom a telefónnym číslom na adresu registracia.projekt@gmail.com.

„Chceme pozvať všetkých, ktorí chcú skúsiť a zažiť svoj umelecký zážitok a týmto spôsobom získať krajší pohľad na svet. Na všetkých sa veľmi tešíme," dodáva Marcela Sedláková. Podujatie je otvorené aj pre znevýhodnené skupiny obyvateľstva.

Arteterapia je liečebné využívanie rôznych výtvarných prostriedkov a činností. V širšom zmysle sa arteterapia stotožňuje s pojmom kultúrna terapia, v ktorej ide o uplatňovanie viacerých umeleckých výrazových prostriedkov v liečbe hudbou či maľbou a má pozitívne účinky na rozvoj osobnosti.

Vypočujte si viac v reportáži rádia Regina.

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
28.09.2023
Správy

Využite možnosť denných táborov pre deti s NKS či PAS

Občianske združenie Spolu pre nás ponúka možnosť denných táborov počas školských prázdnin v tomto kalendárnom roku. Denné tábory, ktoré sa budú realizovať v priestoroch centra Suppiq, sú určené pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou, poruchami autistického spektra, poruchami učenia a ďalšími špecifickými poruchami v súvislosti s komunikáciou. Okrem hier čakajú deti aj jazykové cvičenia a terapie.

viac
23.09.2023
Správy

Prečítali sme volebné programy: Čo strany ponúkajú pre zdravotne znevýhodnených

Pozrite si, ktoré strany sa venovali vo svojich programoch tematike zdravotného znevýhodnenia.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ