1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

28.06.2022

Správy

Vyskúšajte si tvorivé techniky arteterapie bezplatne už počas leta


V piešťanskom Kursalóne sa v mesiacoch júl až október môžete zúčastniť bezplatných workshopov, na ktorých si ako účastník vyskúšate rôzne techniky arteterapie - maľbu akrylom, tvorba keramiky, prácu s hlinou či textilom. Zámerom je nielen nadobudnutie nových zručností, ale aj oddych pri tvorivej činnosti. Prvý z workshopov prebehne v sobotu deviateho júla medzi 9.-12. hodinou a poobede od 13. do 16. hodiny. Medzi týmito skupinami prebehne slávnostný krst projektu, ktorý príde podporiť tanečník Johnny Mečoch.

Podujatie s názvom Zahoď stres a nabi sa energiou kreatívnou tvorbou pripravilo občianske združenie Maressa. „Našim cieľom je priniesť ľuďom radosť a rozšíriť si obzor nielen farbami, milo prekvapiť samých seba a vytvoriť si vlastné dielo,“ hovorí Marcela Sedláková, predsedkyňa občianskeho združenia MARESSA a koordinátorka stretnutia.

Niektoré zo seminárov sú určené výhradne pre dospelých, na iné môžu prísť rodiny aj s deťmi, ktoré majú aspoň šesť rokov. Každý seminár je obmedzený maximálnym počtom desiatich ľudí. Prihlásiť sa záujemcovia môžu na viacero z nich. 

Vstup je bezplatný. Rozpis termínov si môžete pozrieť na webovom sídle občianskeho združenia  a zaregistrujete sa poslaním emailu s vybraným termínom, Vašim menom a telefónnym číslom na adresu registracia.projekt@gmail.com.

„Chceme pozvať všetkých, ktorí chcú skúsiť a zažiť svoj umelecký zážitok a týmto spôsobom získať krajší pohľad na svet. Na všetkých sa veľmi tešíme," dodáva Marcela Sedláková. Podujatie je otvorené aj pre znevýhodnené skupiny obyvateľstva.

Arteterapia je liečebné využívanie rôznych výtvarných prostriedkov a činností. V širšom zmysle sa arteterapia stotožňuje s pojmom kultúrna terapia, v ktorej ide o uplatňovanie viacerých umeleckých výrazových prostriedkov v liečbe hudbou či maľbou a má pozitívne účinky na rozvoj osobnosti.

Vypočujte si viac v reportáži rádia Regina.

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

03.07.2024
Správy

Alex Roca: Prvý človek s Detskou mozgovou obrnou, ktorý dokončil maratón

Od malička sníval o tom, že raz dobehne maratón. Sen sa stal skutočnosťou v Barcelone, kde dokončil 26,2 míľovú (42,195 km) trasu v čase 5:50:51. Je príkladom toho, že aj keď sa zdá, že niečo nie je možné, stačí len veriť a pracovať na tom, aby sa to podarilo.

viac
25.06.2024
Správy

Nadácia SPP finančne podporuje inovatívne aktivity počas celého roka

Organizácie si môžu žiadať o finančnú podporu od Nadácie SPP počas celého roka.

viac
01.07.2024
Správy

Príspevky na opatrovanie detí s ťažkým zdravotným postihnutím sa zvýšia o 100 eur

Rodiny starajúce sa o deti s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP) sa dočkajú významnej finančnej úľavy. Príspevok na opatrovanie detí s ŤZP zdvojnásobí zo súčasných 100 eur na 200 eur mesačne.

viac

partneri

 • Genetické syndrómy
 • Trnavský samosprávny kraj
 • TrustPay
 • VGD-Slovakia
 • Sokratov inštitút
 • iFocus
 • Kam na menu
 • EU-fond-logo
 • OP LZ
 • SIID FUND
 • socialni inovatori