1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

15€ 35€ 65€ 120€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

5€ 15€ 35€ 55€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

28.06.2022

Správy

Vyskúšajte si tvorivé techniky arteterapie bezplatne už počas leta


V piešťanskom Kursalóne sa v mesiacoch júl až október môžete zúčastniť bezplatných workshopov, na ktorých si ako účastník vyskúšate rôzne techniky arteterapie - maľbu akrylom, tvorba keramiky, prácu s hlinou či textilom. Zámerom je nielen nadobudnutie nových zručností, ale aj oddych pri tvorivej činnosti. Prvý z workshopov prebehne v sobotu deviateho júla medzi 9.-12. hodinou a poobede od 13. do 16. hodiny. Medzi týmito skupinami prebehne slávnostný krst projektu, ktorý príde podporiť tanečník Johnny Mečoch.

Podujatie s názvom Zahoď stres a nabi sa energiou kreatívnou tvorbou pripravilo občianske združenie Maressa. „Našim cieľom je priniesť ľuďom radosť a rozšíriť si obzor nielen farbami, milo prekvapiť samých seba a vytvoriť si vlastné dielo,“ hovorí Marcela Sedláková, predsedkyňa občianskeho združenia MARESSA a koordinátorka stretnutia.

Niektoré zo seminárov sú určené výhradne pre dospelých, na iné môžu prísť rodiny aj s deťmi, ktoré majú aspoň šesť rokov. Každý seminár je obmedzený maximálnym počtom desiatich ľudí. Prihlásiť sa záujemcovia môžu na viacero z nich. 

Vstup je bezplatný. Rozpis termínov si môžete pozrieť na webovom sídle občianskeho združenia  a zaregistrujete sa poslaním emailu s vybraným termínom, Vašim menom a telefónnym číslom na adresu registracia.projekt@gmail.com.

„Chceme pozvať všetkých, ktorí chcú skúsiť a zažiť svoj umelecký zážitok a týmto spôsobom získať krajší pohľad na svet. Na všetkých sa veľmi tešíme," dodáva Marcela Sedláková. Podujatie je otvorené aj pre znevýhodnené skupiny obyvateľstva.

Arteterapia je liečebné využívanie rôznych výtvarných prostriedkov a činností. V širšom zmysle sa arteterapia stotožňuje s pojmom kultúrna terapia, v ktorej ide o uplatňovanie viacerých umeleckých výrazových prostriedkov v liečbe hudbou či maľbou a má pozitívne účinky na rozvoj osobnosti.

Vypočujte si viac v reportáži rádia Regina.

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

14.08.2022
Správy

Festival Paráda už v sobotu! Bez bariér a s programom pre všetky generácie

V sobotu 20. augusta sa v priestoroch HS Centra na Hlbokej ulici v Piešťanoch uskutoční ďalší ročník bezbariérového festivalu Paráda. Tešiť sa môžete na para-športy, tvorivé, zábavné a inkluzívne aktivity či hudobný program. Začína sa o desiatej hodine. Prvých päťdesiat detí v zóne Ruka v ruke čaká prekvapenie.

viac
10.08.2022
Správy

Tento rok v júli si nepočujúce deti užili tábor aj stretnutie kamarátov s ich rodinami

V dňoch od 25. do 29. júla sa v Gemerských Tepliciach pod záštitou OZ Uškové deti konal prvý ročník tábora pre nepočujúce deti. Tábora sa celkovo zúčastnilo pätnásť detí, pričom deväť z nich bolo s poruchami sluchu a zvyšok tvorili ich súrodenci.

viac
25.07.2022
Správy

Úsmev pre druhých skúša pilotný sociálny projekt, takmer tridsiatke rodín prispieva na jedlo

Dvadsať sedem sociálne slabších rodín či rodín so zdravotne znevýhodneným členom získa ešte počas leta príspevok 150 eur na stravné v troch splátkach. Peniaze nedostanú do ruky ani poštou, využívať budú kreditné karty od gastrofiriem Doxx a Edenred. Tieto spoločnosti sú známe predajom stravných lístkov pre zamestnancov či firmy. Prvýkrát však môžu využiť potenciál kreditných kariet na nákup potravín aj v sociálnej oblasti.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ