1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

30.11.2022

Správy

Vydražené umelecké diela pomôžu zlepšiť kvalitu života zdravotne znevýhodneným


24. novembra sa v bratislavskej Jurkovičovej Teplárni konal 12. ročník  Charitatívneho aukčného salóna, ktorý každoročne organizuje Asociácia pomoci postihnutým  APPA. Dražili sa diela od 54 popredných slovenských výtvarníkov, ktorí ako vždy venovali svoje diela do aukcie bezplatne. Výťažok z dražby v sume 48 100 eur bude použitý na zlepšenie kvality života troch zdravotne znevýhodnených detí a troch zdravotne znevýhodnených dospelých.

Aukciu viedla už tradične licitátorka Aukčnej spoločnosti SOGA Nina Gažovičová. Z celkového počtu 77 diel sa nakoniec vydražilo užasných 44 diel slovenských umelcov. Medzi najvyššie vydražené diela patrili Traja od Milana Paštéku, ktoré sa vydražilo za 6.000 eur, dielo Zo série: Clouds od Lucie Tallovej za 4.500 eur a dielo At The Peak of My Carrier od Michala Černušáka za 3.600 eur.

Symbolický šek v hodnote 48 100 eur prevzal ako zástupca podporených pán Slavomír Dlužbač, ktorý sa na záver večera prihovoril zúčastneným. „Je pre nás šťastie, že sa nájdu ľudia ako vy, ktorí nám pomôžu trochu ľahšie kráčať životom, ktorý pre nás nie je jednoduchý v situácii, v akej sme sa ocitli. Za všetkých podporených vám zo srdca veľmi pekne ďakujem.“ Finančné prostriedky rodiny využijú na kúpu kvalitného vozíka, úhradu rehabilitácií, delfinoterapie a špecializovanej liečby kmeňovými bunkami. Po naplnení ich potrieb budú zvyšné financie použité na pomoc ďalším rodinám, resp. členom klubu APPA, ktorí pomoc aktuálne potrebujú. V súčasnosti má Klub APPA už viac ako tisíc členov.

Galavečer moderovala patrónka aukčného salóna Soňa Müllerová a nechýbal ani každoročný podporovateľ Svetozár Ilavský, ktorý považovaný za multimediálneho umelca. Svetozár pôsobí ako hudobník, sochár, grafik a maliar.

Charitatívny aukčný salón vznikol aj vďaka pomoci a podpore Aukčnej spoločnosti Soga Art Auction House, Televízií TA3 a Nadácií TA3. Projekt finančne podporila mestská časť Bratislava – Staré Mesto.

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
28.09.2023
Správy

Využite možnosť denných táborov pre deti s NKS či PAS

Občianske združenie Spolu pre nás ponúka možnosť denných táborov počas školských prázdnin v tomto kalendárnom roku. Denné tábory, ktoré sa budú realizovať v priestoroch centra Suppiq, sú určené pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou, poruchami autistického spektra, poruchami učenia a ďalšími špecifickými poruchami v súvislosti s komunikáciou. Okrem hier čakajú deti aj jazykové cvičenia a terapie.

viac
23.09.2023
Správy

Prečítali sme volebné programy: Čo strany ponúkajú pre zdravotne znevýhodnených

Pozrite si, ktoré strany sa venovali vo svojich programoch tematike zdravotného znevýhodnenia.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ