1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

22.08.2023

Správy

Vo Zvolene vzniknú triedy pre škôlkarov so zdravotným znevýhodnením


Materská škola Centrum vo Zvolene bude rozširovať svoje priestory o desiatky miest práve pre deti so zdravotným znevýhodnením. Vznikne tak nový dvojposchodový pavilón, v ktorom budú spodnú časť využívať škôlkari s hendikepom a poschodie by mali využívať ostatné deti.

„Uvedomujeme si ťažkosti rodičov, ktorí nevedia umiestniť svoje deti do škôlky. Ešte zložitejšie to majú rodičia detí s postihnutím, keď jeden z nich musí často zostávať doma. Neraz to znamená, že rodina je odkázaná na jediný príjem. V náročnej situácii im chceme pomôcť,“  uviedol Vladimír Maňka, primátor mesta Zvolen.

Materskú školu Centrum by tak malo navštevovať až o päťdesiat detí viac, pričom približne polovicu by tvorili deti so zdravotným znevýhodnením. V súčasnosti škôlku navštevuje približne dvadsaťšesť detí so zdravotným znevýhodnením. Ide predovšetkým o deti s poruchami autistického spektra, zrakovým či sluchovým postihnutím a deti s detskou mozgovou obrnou. „Žiaľ, detí s podobnými diagnózami pribúda, pričom kapacity na ich umiestnenie do materských škôl sú veľmi obmedzené,“ uviedla Zuzana Almáši Koreňová, vedúca odboru školstva mesta Zvolen.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ