1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

30.11.2022

Správy

Vďaka kampani u pediatrov budú mať rodiny šancu lepšie sa prepojiť na špecialistov


V mesiaci november sme v rámci združenia Úsmev pre druhých za finančnej podpory nadačného fondu Slovanet zrealizovali informačnú kampaň pre pediatrov. V rámci Slovenska sme oslovili 1357 špecialistov, ktorým sme zaslali informačné letáky so sprievodným listom. Cieľom je zlepšenie stavu včasnej intervencie a odchytenie rodín žijúcich v odľahlých regiónoch.

„Sme veľmi radi, že sme mohli informovať mojich kolegov o činnosti, ktorú robíme," hovorí lekárka a štatutárka občianskeho združenia Veronika Bérešová. „Našim cieľom bolo zaručiť, aby sa na nás mohli obrátiť rodiny, ktorým sa narodilo dieťa so zdravotným znevýhodnením, a tak sa môžu dostať k relevantnejším informáciám od multidisciplinárneho tímu, s ktorým pracujeme," dodala.

Veľmi podstatná bola aj spolupráca s partnerom projektu. „Veľmi pekne ďakujeme Nadačnému fondu Slovanet, že nám pomohol dokončiť a najmä urýchliť plánovanú aktivitu. Pri včasnej intervencii je čas veľmi dôležitý. Takto ho môže získať pár rodín navyše, čo môže výrazne naštartovať potenciál dieťaťa," uzatvára.

Informačné letáky by mali byť poslané do všetkých pediatrických ambulancií na Slovensku. 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ