1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

24.10.2022

Správy

V sobotu sa uskutoční druhé kolo bezplatného bazára, veci môžete priniesť už v piatok


Cieľom benefičnej akcie, ktorá v Piešťanoch prebieha piatym rokom je vzájomná pomoc. „Tento rok je zvlášť náročný. Konflikt na Ukrajine spustil masívnu utečeneckú krízu a tiež dlhoočakávanú infláciu. Nehovoriac o rastúcich cenách energií. Aj preto je dôležité, aby sme si ako komunita ľudí pomáhali a prepájali sa,“ hovorí o motivácii organizácie už druhého kola „Voľného bazára“ v roku 2022 Miro Béreš z občianskeho združenia Úsmev pre druhých.

Už v piatok medzi 16-17. hodinou budú môcť záujemcovia priniesť funkčné veci, ktoré vlastnia, ale nepotrebujú do priestorov Kursalóna na Beethovenovej 5 v Piešťanoch. Zbiera sa oblečenie pre deti i dospelých, hračky, školské pomôcky, veci do kuchyne i domácnosti, ako aj obuv či elektronika. Vyzbierané veci následne v priebehu večera vytriedia dobrovoľníci a v sobotu medzi 13.-17. hodinou sa bazár otvorí pre širokú verejnosť.

„Všetko je bezplatné a ľudia si tak môžu medzi sebou vymeniť množstvo vecí, prípadne si nájsť to, čo potrebujú za cieľom ušetrenia si peňazí. Zároveň tak určite vieme trošku pomôcť aj odídencom z Ukrajiny, ktorí sa musia pripraviť na zimu. Nehovoriac o enviromentálnom význame takýchto podujatí,“ hovorí Béreš. „Preto Vás chcem všetkých pozvať na akciu, kde sa budete môcť stretnúť a porozprávať sa a určite chcem poprosiť aj všetkých potenciálnych darcov, aby sa zapojili,“ uzatvára.

Podujatie podporilo mesto Piešťany, zľavou na prenájom priestorov prispeli aj Kúpele Piešťany, ktorým sála patrí a organizačne prispel i Piešťanský pivovar ŽiWELL. Nerozdané veci sa pošlú cez našich partnerov do Ukrajiny.

 

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
28.09.2023
Správy

Využite možnosť denných táborov pre deti s NKS či PAS

Občianske združenie Spolu pre nás ponúka možnosť denných táborov počas školských prázdnin v tomto kalendárnom roku. Denné tábory, ktoré sa budú realizovať v priestoroch centra Suppiq, sú určené pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou, poruchami autistického spektra, poruchami učenia a ďalšími špecifickými poruchami v súvislosti s komunikáciou. Okrem hier čakajú deti aj jazykové cvičenia a terapie.

viac
23.09.2023
Správy

Prečítali sme volebné programy: Čo strany ponúkajú pre zdravotne znevýhodnených

Pozrite si, ktoré strany sa venovali vo svojich programoch tematike zdravotného znevýhodnenia.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ