1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

01.06.2023

Správy

V Levoči sa chystá zaujímavá konferencia pre nevidiacich


14. júna sa v priestoroch Slovenskej knižnice pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči uskutoční bezplatná odborná konferencia na tému „Aktuálne možnosti a výzvy hmatovej grafiky“. Súčasťou konferencie je okrem seminárov aj praktický workshop.

Konferencia pozostáva z troch teoretických častí, ktorými účastníkov prevedú odborníci z Čiech - Radek Seifert, Barbora Bertlová a Petr Červenka. V nich sa účastníci dozvedia o výzvach a víziách v oblasti hmatovej grafiky, o možnostiach jej využitia, zistia čo to o procese tlače haptických máp a hmatových letákov, ktoré slúžia na rozvíjanie taktilných zručností pri prezeraní hmatovej grafiky i čítaní Braillovho písma. Konferencia bude ukončená praktickým workshopom venovaným práci s mapou a hmatákom.

Prvé tri bloky budú vysielané aj online na kanáli SKN Levoča, avšak je potrebné sa na ne prihlásiť. Osobitne je potrebné sa prihlásiť aj na praktický workshop, nakoľko je počet účastníkov obmedzený na desať.

Prihlásiť sa môžete prostredníctvom e-mailu na sabp@skn.sk. Do e-mailu je potrebné uviesť meno alebo mená, v prípade prihlasovania viacerých účastníkov, a časť konferencie, o ktorú máte záujem (teoretické bloky, teoretické bloky spolu s praktickým workshopom alebo len praktický workshop)

Viac informácií o odbornej konferencii v Levoči nájdete TU.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ