1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

25.10.2022

Správy

V Košiciach sa bude konať nultý ročník šachového turnaja pre zrakovo znevýhodnených


Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska pozýva na nultý ročník šachového turnaju zrakovo znevýhodnených pod názvom Memoriál Milana Sabovika. Šachové zápolenie sa odštartuje o deviatej hodine v priestoroch Krajského strediska Únie nevidiacich a slabozrakých v Košiciach. Ukončenie turnaja je naplánované na 16. hodinu.

Hrať sa bude švajčiarskym spôsobom, teda na päť kôl, pričom každý hráč bude mať na svoju hru 30 minút. V prípade záujmu je potrebné, aby si účastníci priniesli vlastné šachy a šachové hodiny. Pre všetkých hráčov bude okrem príjemnej atmosféry, pripravené aj občerstvenie vrátane obeda a malé prekvapenie.

Zrakovo znevýhodnení šachisti používajú pri hre šachovnice s otvormi, do ktorých vkladajú figúrky s kolíkmi. Čierne figúrky sú špeciálne označené, aby hráč rozlíšil farbu. Každý ťah sa musí hlásiť. Šach je jediný šport zrakovo znevýhodnených, ktorého pravidlá sú rovnaké s pravidlami vidiacich a preto sa môžu zúčastňovať aj na spoločných turnajoch a rovnocenne súťažiť.

Účasť na Memoriály Milana Sabovika v Košiciach je možné nahlásiť do 15. novembra na telefónnom čísle 0911 490 645

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ