1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

16.06.2023

Správy

V Hendi centre sa konal vzdelávací víkend pre pedagogické asistentky


Druhý júnový víkend malo pätnásť pedagogických asistentiek možnosť prehĺbiť svoje vedomosti a zlepšiť svoje zručnosti v rámci druhého ročníka vzdelávacieho programu „Vyriešme to spolu 2". Vzdelávanie s interaktívnym prístupom odborníkov sa konalo v priestoroch piešťanského Hendi centra.

Cieľom kurzu bolo poskytnúť praktické informácie a poradenstvo vedúce k zvyšovaniu odbornosti, profesionality a ľudskosti, ktoré si práca s ľuďmi s poruchou autistického spektra vyžaduje. Tentokrát si účastníčky prehlbovali svoje znalosti a skúsenosti so Snoezelen terapiou, ktorá pomáha deťom s poruchou autistického spektra zvýšiť koncentráciu či rozvíjať ich sociálne zručnosti.

Medzi lektormi z radu odborníkov nechýbala Renáta Filatova nositeľka know-how Snoezelen-MSE konceptu v Českej a Slovenskej republike. Účastníčky absolvovali štyri bloky prednášok a workshopov, čím sa však ich vzdelávanie nekončí. Vďaka Prvej stavebnej sporiteľni môžu v nadväznosti na kurz absolvovať aj terapiu s deťmi s PAS priamo v Hendi centre. Hlavným partnerom vzdelávania bola Nadácia Pontis.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ