1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

29.10.2021

Správy

V grantovom programe nadácie Kia môžete získať 500 eur


Zamestnanecký grantový program Adventný kalendár 2021, ktorý v priebehu októbra vyhlásila Nadácia Kia, je zameraný na podporu a ochranu zdravia a na sociálnu pomoc. Podporované aktivity zahŕňajú náklady na liečbu, ochranu zdravia či materiálnu pomoc sociálne znevýhodneným rodinám a deťom. Maximálna výška podpory, o ktorú sa môže uchádzať jeden projekt, je 500 eur. Pre grantový program je vyčlenená celková suma vo výške 12 000 eur. Spoluúčasť zo strany žiadateľa nie je povinná. Projekt je potrebné podať najneskôr do 12. novembra 2021 prostredníctvom elektronického formulára.

O podporu sa môže uchádzať len projekt, ktorý odporučí zamestnanec spoločnosti Kia Slovakia. Žiadateľ musí v elektronickom formulári uviesť identifikačné číslo zamestnanca (tzv. zamestnanecké číslo), ktorý sa vysloví prečo projekt odporúča. Jeden zamestnanec môže odporučiť maximálne jeden projekt.

Program je určený iba pre právnické osoby, teda mimovládne organizácie ako občianske združenia či nadácie. Podmienkou tiež je, aby žiadateľ nezískal podporu z dotačných programov Nadácie Kia v predchádzajúcom roku. V stanovách organizácie musí byť uvedené, že medzi jej činnosti patrí ochrana a podpora zdravia alebo sociálna pomoc pre znevýhodnených.

Staňte sa jeden z 24 výhercov losovania

Z projektov, ktoré prejdú formálnou kontrolou žiadosti, budú úspešné projekty vybrané losovaním v prítomnosti minimálne 2 zamestnancov Kia Slovakia. Každý deň, od 1. do 24. decembra 2021, zverejní Nadácia Kia Slovakia názov 1 vylosovaného projektu na svojej facebookovej stránke a následne zoznam všetkých 24 projektov na webovej stránke www.nadaciakia.sk. Ako bonus bude vyžrebovaná v poradí 25. organizácia, ktorá v roku 2022 získa finančné prostriedky zo zberu plastových vrchnákov, ktoré sú od leta 2021 zbierané v kovovom Kia srdci umiestnenom pred bránou závodu Kia Slovakia.

Peňažné prostriedky budú výhercom zaslané po 3. januári 2022, odkedy budú môcť svoje projekty realizovať. Grant bude Príjemcovi vyplatený jednorázovo po vyúčtovaní a doručení fotokópií účtovných dokladov za nákup tovarov a služieb od dodávateľov a po odovzdaní záverečnej správy Nadácii Kia Slovakia.

Časový harmonogram:

18. október 2021 - Vyhlásenie grantovej výzvy
12. november 2021- Uzávierka predkladania projektov
15. – 30. november 2021 - Hodnotenie splnenia podmienok projektov v súlade s výzvou
1. – 24. december 2021 - Každodenné zverejnenie 1 vylosovaného projektu
3. – 31. január 2022 - Uzatváranie grantových zmlúv
3. január – 31.august 2022 - Realizácia projektov
31. august 2022 - Termín na zasielanie záverečných správ
2. – 30. september 2022 - Zasielanie grantu

Povinné prílohy žiadosti:

- sken dokladu o pridelení IČO,

- sken výpisu z účtu (stačí hlavička, kde je zreteľne uvedený názov predkladateľa a číslo účtu),

- stanovy občianskeho združenia.

Podporované aktivity a oprávnené náklady:

- náklady na liečbu, ochranu zdravia

- materiálna pomoc sociálne znevýhodneným rodinám a deťom

Svoj projekt môžete zaregistrovať kliknutím sem do 12. novembra. Pri registrácii vyberte grantový program Adventný kalendár. Viac informácií si vyhľadáte na webstránke Nadácie KIA.

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ