1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

25.10.2022

Správy

V Arte predstaví svoju autorskú inscenáciu divadelný súbor Zrakáč


Už zajtra 26. októbra predstavia svoju divadelnú autorskú inscenáciu nevidiaci a slabozrakí umelci z divadelného súboru Zrakáč. Predstavenie pod názvom „Ste medzi nami“ si môžete vychutnať v kultúrno-kreatívnom centre Arta v Piešťanoch o 19. hodine.

Názov inscenácie naznačuje, že jej autori sa nesnažia upozorniť na seba, ale na nás a naše správanie, stereotypy a predsudky. Hlavnou myšlienkou je skutočnosť, že pri kontakte s nevidiacimi alebo zrakovo znevýhodnenými v mnohých životných situáciách ako ľudia zlyhávame. Hra je kolážou na prvý pohľad banálnych udalostí zo života, pričom so sebou nesie množstvo posolstiev o tom, ako ľudia bez hendikepu vnímajú nevidiacich a tak nastavuje pomyselné zrkadlo pre nás – vidiacich. Napriek tomu nejde o žiadnu drámu, ale hru plnú nadhľadu a humoru.

Vstupné na predstavenie je 7 Eur. Pre študentov,  dôchodcov a zdravotne znevýhodnených je vo výške 5 Eur. Kapacita miest je obmedzená. Inscenácia vznikla v spolupráci Divadla Zrakáč o. z. a Činohry SND v rámci línie dobrodružnej dramaturgie.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Trnavský samosprávny kraj a mesto Piešťany.  Aktívna komunita v ARTE rastie aj vďaka Nadácií Orange.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
28.09.2023
Správy

Využite možnosť denných táborov pre deti s NKS či PAS

Občianske združenie Spolu pre nás ponúka možnosť denných táborov počas školských prázdnin v tomto kalendárnom roku. Denné tábory, ktoré sa budú realizovať v priestoroch centra Suppiq, sú určené pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou, poruchami autistického spektra, poruchami učenia a ďalšími špecifickými poruchami v súvislosti s komunikáciou. Okrem hier čakajú deti aj jazykové cvičenia a terapie.

viac
23.09.2023
Správy

Prečítali sme volebné programy: Čo strany ponúkajú pre zdravotne znevýhodnených

Pozrite si, ktoré strany sa venovali vo svojich programoch tematike zdravotného znevýhodnenia.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ