1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

10.08.2022

Správy

Tento rok v júli si nepočujúce deti užili tábor aj stretnutie kamarátov s ich rodinami


V dňoch od 25. do 29. júla sa v Gemerských Tepliciach pod záštitou OZ Uškové deti konal prvý ročník tábora pre nepočujúce deti. Tábora sa celkovo zúčastnilo pätnásť detí, pričom deväť z nich bolo s poruchami sluchu a zvyšok tvorili ich súrodenci.

V tábore si deti užili program plný aktivít a výletov. Spolu s animátormi navštívili nie len Ochnitskú Aragonitovú jaskyňu, ale tiež zvieraciu farmu v Revúckej Lehote, nakŕmili sysle na lúke pri Muráni a zblízka si pozreli Muránsky hrad. V úplnej tme, pri prechode Slavošovského tunelu deti ukázali svoju odvahu. V tvorivých dielňach sa venovali napríklad výrobe náramkov a osobných erbov. Deti denne tancovali, športovali a kúpali sa v bazéne. Samozrejme nechýbalo hľadanie nočného pokladu a záverečná diskotéka. 

Podľa slov Michaely Hurtovej z OZ Uškové pre deti najdôležitejšie bolo, že všetky z nich si zažili svoj prvý tábor bez rodičov. „Vytvorili si nové priateľstvá so svojimi uškovými kamarátmi a zistili, že pomocné ušká v podobe kochleárnych implantátov a načúvacích aparátov potrebujú nielen oni, ale aj ich noví priatelia,“ hovorí.

Hneď v nasledujúcu sobotu 30. júla opäť privítalo OZ Uškové deti vo svojich priestoroch nepočujúce deti spolu so svojimi rodinami. Stretnutia sa celkovo zúčastnilo osemnásť rodín. Pre deti a ich rodičov bolo pripravené občerstvenie a bohatý animačný program, ktorého súčasťou boli aj tvorivé dielne. Deti zabavilo svojim predstavením o Šípkovej Ruženke aj bábkové divadlo Babadlo z Prešova, po skončením ktorého si deti mohli vyskúšať hru s bábkami.

Stretnutia sa zúčastnila, okrem nových rodín, aj surdopédka a špeciálna pedagogička so zameraním na deti s poruchami sluchu PeadDr. Martina Rzymanová.

„Počasie nám neprialo na 100 %, avšak deti si stretnutie poriadne užili,“ vyjadrili sa organizátori. Kým sa deti zabávali, súťažili a tancovali, rodičia mali priestor na zoznámenie sa a výmenu svojich nielen skúseností, ale aj radostí a starostí, s ktorými sa každodenne stretávajú pri výchove svojich deti s poruchami sluchu. Zároveň na stretnutí vznikol priestor pre výmenu informácii ohľadom prebiehajúcej transformácie poskytovania poradenstva pre nepočujúce deti na Slovensku.

Spokojnosť neskrývala organizátorka Michaela Hurtová z OZ Uškové deti. „Rodičia väčšinou odchádzajú zo stretnutia vďační, že našli nové kontakty, priateľov, rady a informácie a ich detičky tu našli nových Uškových kamarátov a zistili, že nie sú jediné, ktoré musia nosiť svoje ušká, že takých detičiek je celkom veľa.“ Preto aj tohtoročné stretnutie napriek počasiu hodnotí za úspešné a prospešné pre všetkých zúčastnených.

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
28.09.2023
Správy

Využite možnosť denných táborov pre deti s NKS či PAS

Občianske združenie Spolu pre nás ponúka možnosť denných táborov počas školských prázdnin v tomto kalendárnom roku. Denné tábory, ktoré sa budú realizovať v priestoroch centra Suppiq, sú určené pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou, poruchami autistického spektra, poruchami učenia a ďalšími špecifickými poruchami v súvislosti s komunikáciou. Okrem hier čakajú deti aj jazykové cvičenia a terapie.

viac
23.09.2023
Správy

Prečítali sme volebné programy: Čo strany ponúkajú pre zdravotne znevýhodnených

Pozrite si, ktoré strany sa venovali vo svojich programoch tematike zdravotného znevýhodnenia.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ