1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

15€ 35€ 65€ 120€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

5€ 15€ 35€ 55€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

25.05.2022

Správy

Tanec bez hraníc spojil školy z celého Slovenska, deti si deň užili


Po dvoch rokoch prestávky, ktorú spôsobila pandémia COVID-19 sa v Piešťanoch uskutočnil siedmy ročník tanečnej súťaže Spojených škôl Tanec bez hraníc. Desiatky detí si tak zasúťažili a vyhral každý jeden z nich.

Podujatie organizuje Spojená škola v Piešťanoch. Je určená pre žiakov prvého a druhého stupňa špeciálnych základných škôl. Súťažilo sa v dvoch kategóriách: ľudový tanec a moderný tanec. 

Na začiatku privítali hostí i účinkujúcich moderátori podujatia, ktorí predstavili čestných hostí z piešťanskej a trnavskej samosprávy, ako aj porotu podujatia, ktorá bola vyskladaná z umelcov i tanečníkov. Podujatie otvorili pozdravom tri deti z miestnej Spojenej školy, ktoré sa prihovorili v slovenskom i rómskom jazyku. Nasledovalo úvodné tanečné vystúpenie mladého páru v klasickom tanci a nesúťažné vystúpenie špeciálnej škôlky s názvom "Včielka Mája". Následne pokračovala súťaž tancov. Na pódiu sa vystriedalo mnoho detí s rôznymi formami zdravotného znevýhodnenia. Podujatie sprevádzala dobrá nálada a úprimná detská radosť.

Podujatie plánujú organizátori zopakovať aj v nasledujúcich rokoch.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

14.08.2022
Správy

Festival Paráda už v sobotu! Bez bariér a s programom pre všetky generácie

V sobotu 20. augusta sa v priestoroch HS Centra na Hlbokej ulici v Piešťanoch uskutoční ďalší ročník bezbariérového festivalu Paráda. Tešiť sa môžete na para-športy, tvorivé, zábavné a inkluzívne aktivity či hudobný program. Začína sa o desiatej hodine. Prvých päťdesiat detí v zóne Ruka v ruke čaká prekvapenie.

viac
10.08.2022
Správy

Tento rok v júli si nepočujúce deti užili tábor aj stretnutie kamarátov s ich rodinami

V dňoch od 25. do 29. júla sa v Gemerských Tepliciach pod záštitou OZ Uškové deti konal prvý ročník tábora pre nepočujúce deti. Tábora sa celkovo zúčastnilo pätnásť detí, pričom deväť z nich bolo s poruchami sluchu a zvyšok tvorili ich súrodenci.

viac
25.07.2022
Správy

Úsmev pre druhých skúša pilotný sociálny projekt, takmer tridsiatke rodín prispieva na jedlo

Dvadsať sedem sociálne slabších rodín či rodín so zdravotne znevýhodneným členom získa ešte počas leta príspevok 150 eur na stravné v troch splátkach. Peniaze nedostanú do ruky ani poštou, využívať budú kreditné karty od gastrofiriem Doxx a Edenred. Tieto spoločnosti sú známe predajom stravných lístkov pre zamestnancov či firmy. Prvýkrát však môžu využiť potenciál kreditných kariet na nákup potravín aj v sociálnej oblasti.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ