1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

25.08.2023

Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“


Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

Téma súťaže znie „Čo pre vás znamenajú ľudské práva?“ zapojiť sa môžu naozaj všetci „umelci“ bez rozdielu znevýhodnenia a veku. Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením ponúka možnosť realizácie sa ľuďom s fyzickým, zmyslovým či intelektovým znevýhodnením, s duševnou poruchou alebo inou chronickou diagnózou.

„Publikácia bude určená prokurátorom, sudcom, študentom právnických fakúlt, ako aj všetkým, ktorí prichádzajú do kontaktu s ľudskými právami osôb so zdravotným postihnutím - či už sú to zamestnanci zariadení sociálnych služieb, psychiatrických zariadení, zdravotnícky personál, ale napríklad aj zamestnanci pôšt či rôznych iných inštitúcií, ktorí môžu svojim konaním zasiahnuť do ľudských práv ľudí so zdravotným postihnutím. Knihu odporúčame aj samotným ľuďom so zdravotným postihnutím a širokej verejnosti." uvádza sa na oficiálnych stránkach úradu.

Kniha Medzinárodnoprávna ochrana osôb so zdravotným postihnutím, ktorej hlavným cieľom je najmä osveta, vzniká v spolupráci s profesorom Jánom Svákom, ktorý je v tejto oblasti významným odborníkom.

Stačí ak svoju ilustráciu odfotíte a zašlete spolu s krátkym textom obsahujúcim odpovede na otázky „Čo pre Vás znamenajú ľudské práva?“ a „Ktoré ľudské právo je pre Vás významné?“a tiež niečo málo o sebe na e-mailovú adresu media@komisar.sk. Zapojiť sa je možné do konca septembra.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
28.09.2023
Správy

Využite možnosť denných táborov pre deti s NKS či PAS

Občianske združenie Spolu pre nás ponúka možnosť denných táborov počas školských prázdnin v tomto kalendárnom roku. Denné tábory, ktoré sa budú realizovať v priestoroch centra Suppiq, sú určené pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou, poruchami autistického spektra, poruchami učenia a ďalšími špecifickými poruchami v súvislosti s komunikáciou. Okrem hier čakajú deti aj jazykové cvičenia a terapie.

viac
23.09.2023
Správy

Prečítali sme volebné programy: Čo strany ponúkajú pre zdravotne znevýhodnených

Pozrite si, ktoré strany sa venovali vo svojich programoch tematike zdravotného znevýhodnenia.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ