1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

15€ 35€ 65€ 120€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

5€ 15€ 35€ 55€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

25.01.2022

Správy

Študenti Sokratovho inštitútu sa vyzbierali na opravu automobilu


Sumou 330 eur tak pomôžu Jolane a jej dcére Dominike s raritným genetickým syndrómom s opravou auta. Po zrážke s jeleňom totiž zostali bez možnosti dopravy do školy, lekárne či na nákup do obchodu.

Študenti Sokratovho inštitútu sa počas predĺženého víkendu vzdelávali v oblasti facilitácie či vedenia skupiny. Počas jednej z aktivít sa mala vyše dvadsiatka študentov vyzbierať po 10 eur a konsenzuálne (100% hlasom) rozhodnúť, na čo sa peniaze využijú. Do programu je zaradený aj koordinátor o.z. Úsmev pre druhých Miro Béreš, ktorého minulý týždeň oslovila jedna z rodín zaregistrovaných v platforme usmevpredruhych.sk. „Pani Jolana ma v zúfalosti kontaktovala, či by som jej nevedel pomôcť. Do cesty jej vbehol jeleň a po náraze prišli o jediný dopravný prostriedok. Jej 15 ročná zdravotne znevýhodnená dcéra Dominika odkázaná na individuálnu prepravu sa teraz nemôže dostať do 40 kilometrov vzdialenej školy. Rodinu som osobne navštívil a poznám ich pozadie i potreby. Povedal som si, že sa práve dokonca nachádzame v rovnakom okrese a i takto nečakane jej môžeme pomôcť s aktuálnou situáciou. Preto som jej príbeh v rámci diskusie navrhol," hovorí. Študenti sa nakoniec vo forme podpory počas aktivity zhodli a prispeli rodinke na opravu auta sumou 330 eur. 

Celková suma opravy sa pohybuje na úrovni približne 900 eur. „Kontaktoval som úrady, hľadal som viaceré formy pomoci. Štát však v tomto konkrétnom prípade nemôže pomôcť. Rodina je teda odkázaná na pomoc darcov, respektíve ešte väčšie uskromnenie sa. Neviem však, či sa v tomto prípade uskutomniť dá ešte viac," hovorí Miro Béreš a pozýva ďalších darcov, aby pomohli rodinke vyzbierať sa na cieľovú sumu či už poslaním zdrojov priamo na účet rodiny, ktorý nájdu medzi príbehmi na stránke alebo zaslaním finančného daru na transparentný účet organizácie Úsmev pre druhých.

Na pomoc od študentov zo Sokratovho inštitútu reagovala aj matka Dominiky Jolana: „Úprimne a veľmi pekne ďakujem. Je to celkom šok, že mi takto prišla pomoc od neznámych ľudí. Veľmi si to vážim, pretože to neskutočne pomôže. So záujmom si pozerám aj videá o finančnej gramotnosti, ktoré občianske združenie nedávno spracovalo, možno si vďaka nim pre nás ušetrím aspoň pár eur na opravu či potraviny," dodáva.

Sokratov inštitút vzdeláva, prepája a inšpiruje aktívnych mladých ľudí a pomáha im rozvíjať svoje okolie i budovať líderstvo. Organizuje ročný praktický vzdelávací program pre študentov a absolventov vysokých škôl rôznych odborov. Pre ľudí nad 30 rokov pripravuje sebarozvojový kurz Za obzor, ktorý pomáha usporiadať si životné priority, učí mäkké zručnosti a otvára nové možnosti do života. Pre širokú verejnosť vydáva knihy, organizuje verejné prednášky, diskusie či festival Showcrates. 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

14.08.2022
Správy

Festival Paráda už v sobotu! Bez bariér a s programom pre všetky generácie

V sobotu 20. augusta sa v priestoroch HS Centra na Hlbokej ulici v Piešťanoch uskutoční ďalší ročník bezbariérového festivalu Paráda. Tešiť sa môžete na para-športy, tvorivé, zábavné a inkluzívne aktivity či hudobný program. Začína sa o desiatej hodine. Prvých päťdesiat detí v zóne Ruka v ruke čaká prekvapenie.

viac
10.08.2022
Správy

Tento rok v júli si nepočujúce deti užili tábor aj stretnutie kamarátov s ich rodinami

V dňoch od 25. do 29. júla sa v Gemerských Tepliciach pod záštitou OZ Uškové deti konal prvý ročník tábora pre nepočujúce deti. Tábora sa celkovo zúčastnilo pätnásť detí, pričom deväť z nich bolo s poruchami sluchu a zvyšok tvorili ich súrodenci.

viac
25.07.2022
Správy

Úsmev pre druhých skúša pilotný sociálny projekt, takmer tridsiatke rodín prispieva na jedlo

Dvadsať sedem sociálne slabších rodín či rodín so zdravotne znevýhodneným členom získa ešte počas leta príspevok 150 eur na stravné v troch splátkach. Peniaze nedostanú do ruky ani poštou, využívať budú kreditné karty od gastrofiriem Doxx a Edenred. Tieto spoločnosti sú známe predajom stravných lístkov pre zamestnancov či firmy. Prvýkrát však môžu využiť potenciál kreditných kariet na nákup potravín aj v sociálnej oblasti.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ