1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

15€ 35€ 65€ 120€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

5€ 15€ 35€ 55€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

23.05.2022

Správy

Spustili sme značku usmejsa, dizajn tvoria zdravotne znevýhodnení


Inšpiráciou pre dizajny oblečenia sú kresby z tvorivých dielní deti i dospelých so zdravotným znevýhodnením. Finančné prostriedky získané z predaja sú určené pre pomoc konkrétnych ľudí so zdravotným znevýhodnením po celom Slovensku.

Vybrané dizajny sme v rámci občianskeho združenia Úsmev pre druhých spracovali a následne posunuli do Slovenskej chránenej dielne. Tá zamestnáva viac ako 30 osôb so zdravotným znevýhodnením. V nej pripravili jednotlivé strihy podľa zadania a vybranou grafikou potlačili látku, ktorú krajčírky ušili do výsledného produktu. „Našou úlohou bolo vytvoriť a vyrobiť strihy dámskych legín a tielka, ako aj unisex tričiek, na ktoré sa  potom formou sublimácie aplikovali vyššie spomenuté kresby z tvorivých dielní. Postupne pri vylepšovaní strihov vznikli rôzne verzie športových produktov, ktoré sa od seba odlišovali typom použitého materiálu a samozrejme farebnými verziami. Pri legínach sme tento strih dokonca rozdelili na 2 typy a to so všitým bočným pásom a bez," vysvetľuje Richard Kopún, šéf Slovenskej chránenej dielne. Tešia sa aj na ďalšiu spoluprácu. „Aj keď to bola zdĺhavejšia a občas namáhavá cesta k finálnemu výsledku, sme radi, že sme ako zúčastnená strana prispeli k vzniku tejto značky, výťažok z ktorej putuje na pomoc konkrétnym ľuďom," dodáva Kopún,

Proces od vzniku myšlienky po potlač trval takmer dva roky. „Dlho sme testovali strihy a materiál, ktoré sme distribuovali medzi našich priateľov, ktorí ich z odstupom času ohodnotili," vysvetľuje Miro Béreš, ktorý prišiel s nápadom pre vytvorenie značky usmejsa. Tá má šíriť pozitívny a inkluzívny nádych a reaguje tak na ďalšie projekty občianskeho združenia ako Úsmev na hory či či platforma usmevpredruhych.sk. „V prípade záujmu o kúpu budeme pokračovať s ďalšími dizajnami, ktoré preberáme z tvorivých dielní zo špeciálnych škôlok a škôl."

Výťažok poputuje na podporu poradenských služieb spojenej platformy genetickesyndromy.sk a usmevpredruhych.sk, kde sa ľudia môžu bezplatne obrátiť na odborníkov. „Po registrácii sa jednoducho prihlásia do svojho profilu a z neho napíšu dopyt, ktorí prerozdelíme jednotlivým odborníkom z radov lekárov, fyzioterapeutov, špeciálnych pedagógov či iných špeciálnych pracovníkov," vysvetľuje fungovanie portálu Veronika Bérešová, štatutárka občianskeho združenia.

Jednotlivé produkty si môžete pozrieť kliknutím sem.

 

TS

 

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

14.08.2022
Správy

Festival Paráda už v sobotu! Bez bariér a s programom pre všetky generácie

V sobotu 20. augusta sa v priestoroch HS Centra na Hlbokej ulici v Piešťanoch uskutoční ďalší ročník bezbariérového festivalu Paráda. Tešiť sa môžete na para-športy, tvorivé, zábavné a inkluzívne aktivity či hudobný program. Začína sa o desiatej hodine. Prvých päťdesiat detí v zóne Ruka v ruke čaká prekvapenie.

viac
10.08.2022
Správy

Tento rok v júli si nepočujúce deti užili tábor aj stretnutie kamarátov s ich rodinami

V dňoch od 25. do 29. júla sa v Gemerských Tepliciach pod záštitou OZ Uškové deti konal prvý ročník tábora pre nepočujúce deti. Tábora sa celkovo zúčastnilo pätnásť detí, pričom deväť z nich bolo s poruchami sluchu a zvyšok tvorili ich súrodenci.

viac
25.07.2022
Správy

Úsmev pre druhých skúša pilotný sociálny projekt, takmer tridsiatke rodín prispieva na jedlo

Dvadsať sedem sociálne slabších rodín či rodín so zdravotne znevýhodneným členom získa ešte počas leta príspevok 150 eur na stravné v troch splátkach. Peniaze nedostanú do ruky ani poštou, využívať budú kreditné karty od gastrofiriem Doxx a Edenred. Tieto spoločnosti sú známe predajom stravných lístkov pre zamestnancov či firmy. Prvýkrát však môžu využiť potenciál kreditných kariet na nákup potravín aj v sociálnej oblasti.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ