1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

15€ 35€ 65€ 120€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

5€ 15€ 35€ 55€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

15.11.2022

Správy

Slovenskí reprezentanti v parastreľbe uspeli na Majstrovstvách sveta 2022


Na Majstrovstvách sveta 2022 v Al Ain v Spojených arabských emirátoch zožali úspech aj slovenskí reprezentanti. Veronika Vadovičová si domov odniesla zlato hneď z dvoch disciplín. Filip Marinov získal striebro.

V skupine SH1 v disciplíne R3 – vzduchová puška v ľahu, sa stala majsterkou sveta slovenská reprezentantka v parastreľbe Veronika Vadovičová, pričom vylepšila vo svojej kategórii výkonom 255,2 bodu. V rovnakej disciplíne sa vo finále predstavil tiež Radoslav Malenovský, ktorý napokon obsadil siedmu priečku.

Druhé zlato získala Vadovičová v disciplíne R2 – vzduchová puška v stoji. Z kvalifikácie postúpila do finálovej osmičky zo 7. miesta, ale tam už nedala súperkám šancu. Druhá skončila víťazka kvalifikácie Iryna Ščetniková z Ukrajiny, tretia bola Kórejčanka Yunri Lee.

V paratrape skupiny PT2 delil slovenského reprezentanta Filipa Marinova od víťazstva len jeden terč. S nástrelom 41 obsadil druhé miesto a získal striebro. Víťazom skupiny sa stal fínsky reprezentant Vesa Jarvinen.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

06.12.2022
Rozhovor

Keď je horúčka choroba: Dať si tabletku a prejde to? To nefunguje

S teplotami a horúčkami sa počas života stretneme často. Potrápia nás ako sprievodný jav ochorenia, stúpnu, ak telo nie je oddýchnuté alebo ho trápi viróza. Prvá a účinná pomoc po ktorej siahneme, sú antipyretiká. Choroba prejde, teplota klesne. Ak sa však horúčky opakujú, neklesajú a pridávajú sa ďalšie symptómy, z horúčky sa stáva diagnóza. Dnes už o nej vieme dosť, no napriek tomu jej stanovenie „dáva zabrať“ - Familiárna stredomorská horúčka.

viac
26.11.2022
Správy

Profesia spúšťa nový projekt, ktorý pomáha s hľadaním práce pre zdravotne znevýhodnených

Spoločnosť Profesia vyhlásila v rámci programu „Výpomoc so srdcom“ registráciu do projektu Profesia Lab. Projekt je určený pre všetky uchádzačky a uchádzačov o prácu so zdravotným znevýhodnením, zamestnávateľov a organizácie, ktoré pracujú s ľuďmi so zdravotným znevýhodnením v dospelom veku. Registrácia je možná do 10. decembra 2022.

viac
22.11.2022
Správy

Získajte 1000 eur na rehabilitácie v AXIS

Nadácia AXIS pripravila v spolupráci s rehabilitačným centrom AXIS projekt pod názvom „Začnime spolu 2023“. Projekt je určený ľudom so zdravotným znevýhodnením, ktorý doposiaľ neabsolvovali žiadny intenzívny rehabilitačný pobyt v centre AXIS v Piešťanoch.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ