1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

13.03.2023

Správy

Slovenské poisťovne stále nepreplácajú všetky potrebné lieky


V súvislosti s preplácaním liekov pre zdravotne znevýhodnených je realita na Slovenku úplne iná ako napríklad v susednom Česku. Deťom s achondropláziou naše poisťovne stále zamietajú žiadosti o preplatenie lieku Voxzogo, ktorý je nateraz v Česku preplácaný, i keď na výnimku.

U nás dostalo takúto výnimku od Všeobecnej zdravotnej poisťovne len jedno dieťa z približne dvadsiatich. Ako uviedla hovorkyňa VšZP, Eva Peterová - "A to ešte pred úpravou aktuálne platnej legislatívy, ktorá jasne zadefinovala kritéria na udeľovanie výnimiek. Na základe nich poisťovňa už nemá priestor na udeľovanie výnimky na tento liek."

Navyše na Slovensku liek Voxzogo stále nie je kategorizovaný a preto, je potrebné, aby o kategorizáciu lieku požiadal priamo výrobca – spoločnosť Biomarin. "Momentálne hľadáme alternatívne možnosti preplatenia lieku Voxzogo na Slovensku a ostávame otvorení rokovaniam so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou a ministerstvom zdravotníctva," sa uvádza v stanovisku spoločnosti Biomarin.

Kedy bude liek pre deti s achondropláziou tzv. „palčekov“ na Slovensku dostupný, je otázne. Na celú problematiku poukázala mama malého Adamka, ktorá súčasný stav považuje za diskriminačný.

O kauze informovala televízia JOJ. Celú reportáž si môžete pozrieť TU.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
28.09.2023
Správy

Využite možnosť denných táborov pre deti s NKS či PAS

Občianske združenie Spolu pre nás ponúka možnosť denných táborov počas školských prázdnin v tomto kalendárnom roku. Denné tábory, ktoré sa budú realizovať v priestoroch centra Suppiq, sú určené pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou, poruchami autistického spektra, poruchami učenia a ďalšími špecifickými poruchami v súvislosti s komunikáciou. Okrem hier čakajú deti aj jazykové cvičenia a terapie.

viac
23.09.2023
Správy

Prečítali sme volebné programy: Čo strany ponúkajú pre zdravotne znevýhodnených

Pozrite si, ktoré strany sa venovali vo svojich programoch tematike zdravotného znevýhodnenia.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ