1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

13.03.2023

Správy

Slovenské poisťovne stále nepreplácajú všetky potrebné lieky


V súvislosti s preplácaním liekov pre zdravotne znevýhodnených je realita na Slovenku úplne iná ako napríklad v susednom Česku. Deťom s achondropláziou naše poisťovne stále zamietajú žiadosti o preplatenie lieku Voxzogo, ktorý je nateraz v Česku preplácaný, i keď na výnimku.

U nás dostalo takúto výnimku od Všeobecnej zdravotnej poisťovne len jedno dieťa z približne dvadsiatich. Ako uviedla hovorkyňa VšZP, Eva Peterová - "A to ešte pred úpravou aktuálne platnej legislatívy, ktorá jasne zadefinovala kritéria na udeľovanie výnimiek. Na základe nich poisťovňa už nemá priestor na udeľovanie výnimky na tento liek."

Navyše na Slovensku liek Voxzogo stále nie je kategorizovaný a preto, je potrebné, aby o kategorizáciu lieku požiadal priamo výrobca – spoločnosť Biomarin. "Momentálne hľadáme alternatívne možnosti preplatenia lieku Voxzogo na Slovensku a ostávame otvorení rokovaniam so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou a ministerstvom zdravotníctva," sa uvádza v stanovisku spoločnosti Biomarin.

Kedy bude liek pre deti s achondropláziou tzv. „palčekov“ na Slovensku dostupný, je otázne. Na celú problematiku poukázala mama malého Adamka, ktorá súčasný stav považuje za diskriminačný.

O kauze informovala televízia JOJ. Celú reportáž si môžete pozrieť TU.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

02.05.2024
Správy

Bra Air ponúka bezplatné vyhliadkové lety pre deti do zdravotným znevýhodnením

Spoločnosť Bra Air otvorila svoju pobočku v Poprade. S týmto krokom prichádza aj nádherná iniciatíva - bezplatné vyhliadkové lety okolo majestátnych Tatier pre deti so zdravotným znevýhodnením alebo dlhodobo choré deti.

viac
29.04.2024
Správy

Asperger vs. Wittgenstein – divadelné predstavenie spojené s diskusiou na tému autizmu

Ako vidia svet ľudia s autizmom? Ako by mohol vyzerať, keby sme ho vnímali ich zmyslami? Divadelné predstavenie divadla Non.Garde s názvom "Asperger vs. Wittgenstein" prichádza s jedinečnou kombináciou divadelného umenia a diskusie na tému autizmu.

viac
07.05.2024
Správy

Osoby so zdravotným znevýhodnením budú cestovať s európskymi preukazmi

Poslanci Európskeho parlamentu nedávno definitívne schválili zavedenie európskych preukazov a európskych parkovacích preukazov pre osoby so zdravotným znevýhodnením.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ