1
×
Logo Úsmev pre druhých
Prihlásiť sa Registrovať
Logo Úsmev pre druhých
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Magazín

späť

30.05.2023

Správy

Školy si môžu požiadať o príspevok na asistentov do 2. júna


Do projektu Národného inštitútu vzdelávania a mládeže „Podpora pomáhajúcich profesií 3“ je možné sa zapojiť už len do 2. júna. Výzva je určená všetkým materským, základným a stredným školám. Výzva sa nevzťahuje na špeciálne školy.

Cieľom je zvýšenie kvality, inkluzívnosti a účinnosti systémov vzdelávania a odbornej prípravy z hľadiska trhu práce a zabezpečenie rovnosti príležitostí. Teda podpora rovného prístupu, a to najmä znevýhodnených skupín, ku kvalitnému a inkluzívnemu vzdelávaniu a odbornej príprave s úspešným ukončením ich štúdia. Na dosiahnutie týchto cieľov je potrebná podpora pomáhajúcich profesií akou je napríklad aj pozícia školského digitálneho koordinátora, ktorého úlohou je podporovať digitálnu transformáciu vzdelávania. Pomáhajúce profesie v školskom systéme budú podporené predovšetkým ich zachovaním a tiež vytváraním nových pracovných pozícií.

Školy si môžu žiadať o jednotlivé úväzky na pracovné pozície:

- pedagogický asistent
- školský podporný tím, ktorý zahŕňa pozície: školský psychológ, školský špeciálny, pedagóg, sociálny pedagóg, liečebný pedagóg, školský logopéd, sociálny pracovník
- pomocný vychovávateľ 
- rodičovský asistent
- školský digitálny koordinátor 

Viac informácií o národnom projekte nájdete TU. Všetky školy sa môžu prihlasovať prostredníctvom elektronického formulára.

 

TS

najsledovanejšie:

za posledných 30 dní

30.08.2023
Správy

Zabehnite si v septembri beh, ktorý pomôže Riškovi

V septembri sa bude konať už 5. ročník benefičného behu „Ružinovský kolotoč“. Všetci bežecký nadšenci sa stretnú 16. septembra o 8.30 v parku Ostredky v Bratislave. Vítaní sú všetci, ktorí sa chcú zabaviť, zašportovať si a podporiť peknú myšlienku. Beh je určený pre profesionálnych aj amatérskych bežcov.

viac
07.09.2023
Správy

Nenechajte si tento víkend ujsť Radničkine trhy

Zajtra 8. septembra sa začína tradičné podujatie na zviditeľnenie zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím - Radničkine trhy. Ide o predajno-prezentačné trhy chránených dielní, sociálnych podnikov a zariadení sociálnych služieb. Radničkine trhy začínajú zajtra o 13. hodine v prietoroch Starej tržnice v Bratislave.

viac
25.08.2023
Správy

Súťaž pre zdravotne znevýhodnených „umelcov“

Úrad komisára pre osoby so zdravotným znevýhodnením vyhlásil súťaž pre zdravotne znevýhodnených ľudí, ktorí majú chuť prispieť svojou kreativitou k tvorbe obálky knihy o ľudských právach. Kniha pojednáva o viacerých rozsudkoch týkajúcich sa ľudí so zdravotným znevýhodnením, a to nie je v našej krajine.

viac

partneri

  • Genetické syndrómy
  • Trnavský samosprávny kraj
  • TrustPay
  • VGD-Slovakia
  • Sokratov inštitút
  • iFocus
  • Kam na menu
  • EU-fond-logo
  • OP LZ